foto: ZUMAPRESS.com
Diennakts laikā vairāk nekā 1200 migrantu ierodas Lampedūzas salā Itālijas dienvidos
Lampedūzu pārpludina migranti
Pasaulē
2023. gada 24. aprīlis, 17:54

Diennakts laikā vairāk nekā 1200 migrantu ierodas Lampedūzas salā Itālijas dienvidos

Jauns.lv/LETA

Itālijas Lampedūzas salu 24 stundu laikā sasnieguši vairāk nekā 1200 migrantu, pirmdien paziņoja Itālijas krasta apsardze. Kopumā svētdien un pirmdien Lampedūzā ieradušies 35 kuģi ar migrantiem.

Viens migrantu kuģis naktī nogrima starptautiskajos ūdeņos netālu no Lampedūzas. Zvejas kuģa komanda izglābusi 34 cilvēkus, no ūdens izcelts viens līķis.

Izglābtie cilvēki ar krasta apsardzes patruļkuģi tika aizvesti uz Lampedūzu. Katastrofā izdzīvojušie sacīja, ka apmēram 20 cilvēku vēl ir pazuduši bez vēsts. 

Vēlāk Lampedūzas tuvumā nogrima vēl viens migrantu kuģis. Krasta apsardze izglāba 42 cilvēkus, tai skaitā piecas sievietes un trīs nepilngadīgos, bet trīs cilvēki ir pazuduši bez vēsts.

izglābtie migranti bija no Beninas, Kamerūnas, Kongo, Gvinejas, Mali, Sjerraleones un Dienvidsudānas.

Nogrimstot trešajam migrantu kuģim, tika atrasts viens līķis, bet visi pārējie migranti tika izglābti. 

Migranti tika nogādāti Lampedūzas sākotnējās izmitināšanas nometnē. Tajā vietas ir aptuveni 400 cilvēku, tomēr tā jau pirms tam bija pārpildīta.

Atbilstoši Itālijas Iekšlietu ministrijas aplēsēm kopš gada sākuma Itālijā, šķērsojot Vidusjūru kuģos un laivās, ieradušies vairāk nekā 35 000 nelegālo imigrantu. Pērn šajā pat laika posmā tādu bija 8600.

Reaģējot uz migrantu skaita pieaugumu, valdība Romā šomēnes izsludināja ārkārtas stāvokli, kas ļauj valdībai izveidot jaunus migrantu uzņemšanas centrus, tādējādi viņu identifikācijas un deportēšanas procesus padarot raitākus.