foto: Shutterstock
Montāna kā pirmais ASV štats pieņem aizliegumu "TikTok" lejupielādei privātās ierīcēs
Līdz šim gandrīz pusē ASV štatu - arī Montānā -, kā arī federālā līmenī ir noteiks aizliegums "TikTok" instalēt valdībai piederošās ierīcēs.
Pasaulē
2023. gada 15. aprīlis, 16:47

Montāna kā pirmais ASV štats pieņem aizliegumu "TikTok" lejupielādei privātās ierīcēs

Jauns.lv/LETA

Montānas štats kļuvis par pirmo ASV pavalsti, kur pieņemts likums Ķīnas kompānijai "ByteDance" piederošās lietotnes "TikTok" aizliegšanai visās privātajās ierīcēs.

Štata parlamenta apakšnams piektdien atbalstīja likumu, kas paredz vairāk nekā miljona cilvēku apdzīvotā štata teritorijā aizliegt "TikTok" lejupielādi jebkādās ierīcēs.

Ierosinājumu atbalstīja 54 Montānas štata Pārstāvju palātas deputāti, bet 43 bija pret.

Līdz šim gandrīz pusē ASV štatu - arī Montānā -, kā arī federālā līmenī ir noteiks aizliegums "TikTok" instalēt valdībai piederošās ierīcēs. Montānā pieņemtais likums aizliedz lietotnes izmantošanu arī privātās ierīcēs.

Štata gubernators republikānis Gregs Džanforte gan pagaidām nav apstiprinājis, ka parakstīs parlamenta pieņemto likumu, Pērn viņš aizliedza "TikTok" izmantošanu štata amatpersonu oficiālajās ierīcēs, norādot uz lietotnes radīto "būtisko apdraudējumu" sensitīviem datiem.

Montānas štatā pieņemtais likums paredz aizliegt "TikTok" lejupielādi štata teritorijā un 10 000 dolāru (9050 eiro) sodu dienā jebkurai "juridiskai personai" - lietotņu veikalam vai "TikTok" - par katru reizi, kad tā kādam "piedāvā iespēju" piekļūt vai lejuplādēt lietotni. Sods "TikTok" lietotājiem nav paredzēts.

Plānots, ka likums spēkā stāsies nākamgad un tiks anulēts, ja ASV Kongress pieņems federāla līmeņa ierobežojumus vai "TikTok" saraus saikni ar Ķīnu.

"TikTok" pārstāve Brūka Oberbetere solīja, ka uzņēmums apstrīdēs aizlieguma atbilstību ASV konstitūcijai.

Rietumos nerimst bažas par to, kādā mērā Ķīnai ir piekļuve lietotāju sensitīvajiem datiem visā pasaulē, tomēr "TikTok" uzņēmuma vadība līdz šim noliegusi, ka Pekinai būtu jelkāda kāda kontrole vai piekļuve.

Tiesa gan, novembrī "TikTok" atzina, ka dažiem darbiniekiem Ķīnā ir piekļuve Eiropas lietotāju datiem.