foto: Zuma / SplashNews.com/ Vida Press
Vācijas rīcībā ir simtiem pierādījumu par krievu kara noziegumiem Ukrainā
Izpostītā Harkiva
Pasaulē
2023. gada 5. februāris, 19:13

Vācijas rīcībā ir simtiem pierādījumu par krievu kara noziegumiem Ukrainā

Jauns.lv/LETA

Vācijas ģenerālprokurors Pēters Franks svētdien paziņojis, ka viņa birojs ir savācis "simtiem" pierādījumu, kas liecina par kara noziegumiem, kurus Ukrainā pastrādājusi Krievijas armija, un ka nepieciešami starptautiski pūliņi, lai vainīgos sauktu pie atbildības.

"Šobrīd mēs galveno uzmanību pievēršam Bučai un uzbrukumiem Ukrainas civilajai infrastruktūrai," sarunā ar laikrakstu "Welt am Sonntag" norādījis Franks.

Pēc Bučas pilsētas atbrīvošanas no Krievijas karaspēka uz ielām atklājas okupantu kara noziegumi [Brīdinām - nepatīkami skati!]

No Krievijas spēkiem atbrīvotās Kijivas apgabala Bučas pilsētas ielās visur guļ līķi, cilvēki nogalināti ar šāvienu pakausī, lai gan daudzi ...

gallery icon
20

Viņš atklājis, ka lielākā daļa pierādījumu iegūta, intervējot ukraiņu bēgļus un ka tagad galvenais mērķis ir "sagatavot iespējamo vēlāko tiesas lietu," ko varētu izskatīt vai nu Vācija, vai kāda cita valsts, vai arī starptautiska tiesa.

Franka birojs jau iepriekš izmantojis universālās jurisdikcijas principu, kas pieļauj tiesisko vajāšanu par atsevišķiem smagiem noziegumiem neatkarīgi no vietas, kur tie pastrādāti. Šis princips piemērots, lai tiesātu tos, kas pastrādājuši noziegumus Sīrijas pilsoņkara laikā.

Okupantu raķete trāpa deviņstāvu ēkā Ukrainas pilsētā Dnipro, nogalinot vairāk nekā 40 cilvēkus viņu mājās. 2023. gada janvāris

gallery icon
20

Pamatojoties uz šo principu, grupa Mjanmas pilsoņu Vācijā janvārī iesniedz kriminālprasību pret Mjanmas armiju, apsūdzot to genocīdā, kara noziegumos un noziegumos pret cilvēcību.

Franks pavēstījis, ka viņa birojs izmeklēšanu par Ukrainā pastrādātajiem noziegumiem uzsācis jau 2022.gada martā.

"Šajā izmeklēšanā mēs nevēršamies pret zināmiem konkrētiem cilvēkiem, bet drīzāk vācam informāciju un pierādījumus," norādījis ģenerālprokurors.

Nolaupītā bērnība: kā Ukrainas bērni cenšas izdzīvot Krievijas nežēlīgajā karā

gallery icon
70

Viņš atzinis, ka aizdomās turamo kara noziedznieku tiesiskā vajāšana Vācijā iespējama tikai tad, ja tie atrodas valsts teritorijā.

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka janvārī aicināja izveidot īpašu tribunālu, norādot, ka Starptautiskā Krimināltiesa (ICC) nevar tiesāt krievu kara noziedzniekus, jo nedz Krievija, nedz Ukraina nav ICC dalībvalstis.

Krievu okupantu Vadimu Šišimarinu tiesā par kara noziegumiem

Pirmais krievu karavīrs, kas Ukrainā stājies tiesas priekšā par pastrādātajiem kara noziegumiem, trešdien atzinis savu vainu, par ko viņam varētu ...

gallery icon
14

"Ko mēs vēlamies saukt tiesas priekšā? Valsts līderus - tos, kas izlēma sākt karu, - un cilvēkus, kas augstākajā armijas līmenī īstenoja šo lēmumu," norādījis Franks.