foto: picture alliance / photothek
Vācijas ārlietu ministre apmeklē Harkivu, kuru tagad posta "nacistu apkarotāji"
Vācijas ārlietu ministre Bērboka apmeklē krievu "antifašistu" izpostīto Harkivu
Pasaulē
2023. gada 10. janvāris, 18:41

Vācijas ārlietu ministre apmeklē Harkivu, kuru tagad posta "nacistu apkarotāji"

Jauns.lv/LETA

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka apmeklējusi Ukrainas pilsētu Harkivu, kas atrodas netālu no frontes līnijas. Ironiski, ka iepriekšējo reizi Harkivu nopostīja pagājušā gadsimta četrdesmitajos gados vācu nacistu iebrukumā, bet tagad to cenšas iznīcināt krievu "nacistu apkarotāji".

Bērboka ir pirmā Vācijas valdības locekle, kas savām acīm skatījusi kara zonu. Viņu uz Harkivu pavadīja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba un Ukrainas vēstnieks Vācijā Oleksijs Makejevs.

Vācijas ārlietu ministre izpostītajā Harkivā; 2023. gada 10. janvārī

Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka apmeklē krievu agresoru izpostīto Harkivu; 2023. gada 10. janvārī

gallery icon
12

Kuleba Vācijas ministres vizītes laikā aicināja piegādāt Ukrainai tankus "Leopard". "Mums nepieciešami šie tanki, lai atbrīvotu mūsu pilsētas, ciematus un visu, ko okupējuši krievi," žurnālistiem sacīja Kuleba. Vācijas tanki nepieciešami, lai "izglābtu mūsu enerģētikas infrastruktūru, lai paglābtu ukraiņus no noziegumiem," sacīja ministrs.

Slavenības, kas apmeklējušas Ukrainu kara laikā

No Bena Stillera līdz Džesikai Časteinai. Vairākas Holivudas superzvaigznes Krievijas uzsāktā kara laikā apmeklējušas Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, lai paustu ...

gallery icon
63

Viņš pauda pārliecību, ka Vācija galu galā piegādās kaujas tankus, bet brīdināja, ka, jo ilgāk būs jāgaida uz šo lēmumu, jo vairāk ukraiņu mirs, jo Ukrainas armijai trūkst bruņojuma.

"Jo ātrāk šis lēmums tiks pieņemts, jo ātrāk šis karš beigsies ar Ukrainas uzvaru," sacīja Kuleba.

Krievija ir okupējusi 18% Ukrainas teritorijas, tai skaitā Krimu, kuru tā anektēja 2014.gadā.

Kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā ārvalstu amatpersonas parasti turas galvaspilsētas tuvumā.

Harkiva atrodas tikai dažus desmitus kilometru no Krievijas robežas un cietusi no Krievijas uzbrukumiem.

Bērbokai šī ir jau trešā vizīte Ukrainā kopš kara sākuma. Viņa sacīja, ka tā ir solidaritātes izpausme, un solīja lielāku humāno palīdzību no Vācijas, tai skaitā ģeneratorus, degvielu un segas, kā arī turpināt piegādāt ieročus.

Bērbokas vizīte notikusi pāris dienas pēc Vācijas paziņojuma pat kaujas mašīnu "Marder" piegādi Ukrainai, kas nākotnē cer arī uz smagajiem tankiem. Taču pagaidām Berlīne noraidījusi Kijivas lūgumu piegādāt tai tankus.

Cilvēki ar ziedojumiem piepilda autobusu, kas dosies ceļā uz Ukrainu

Nākamā gada sākumā uz Kijivu dosies vēl desmit "Mercedes-Benz" markas Rīgas domes ziedotie SIA "Rīgas satiksme" autobusi. Šos autobusus ...

gallery icon
1

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska vizīte ASV

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdien Vašingtonas vizītes laikā teica uzrunu ASV Kongresam, tieši aicinot uz ilgtermiņa ASV atbalstu Ukrainai un ...

gallery icon
1

Makrons un Šolcs apmeklē okupantu izpostīto Irpiņu un tiekas ar Zelenski

Francijas prezidents Emanuels Makrons cildināja ukraiņu varonību cīņā pret Krievijas iebrucējiem, ceturtdien apmeklējot Kijivas apgabala Irpiņu. "Tas ir šeit citu ...

gallery icon
22