foto: snapshot-photography/T Seeliger/Shutterstock/ Vida Press
Klimata aktīvisti Vācijā sola no pirmdienas izjaukt sabiedrības dzīves normālo ritmu
Grupējums organizē protestus kopš gada sākuma, bloķējot ielas un uzbrūkot slaveniem mākslas darbiem Eiropas muzejos.
Pasaulē
2022. gada 2. decembris, 22:59

Klimata aktīvisti Vācijā sola no pirmdienas izjaukt sabiedrības dzīves normālo ritmu

Jauns.lv/LETA

Vācijas aktīvisti no grupējuma "Pēdējā paaudze" plāno pirmdien Berlīnē un Minhenē atsākt un pastiprināt protestus, lai pievērstu uzmanību klimata krīzei.

Aktīvisti sola daudzveidīgas protesta akcijas dažādās vietās, lai izjauktu sabiedrības dzīves normālo ritumu.

Grupējums organizē protestus kopš gada sākuma, bloķējot ielas un uzbrūkot slaveniem mākslas darbiem Eiropas muzejos.

Klimata aktīvisti Londonā izsit stiklus bankai "Barclays"

Starptautiskās vides aizstāvju organizācijas "Extinction Rebellion" aktīvisti izmantoja āmurus, lai izdauzītu stiklus, un pēc tam ēkas priekšā izlīmēja uzrakstu "Klimata ...

gallery icon

Nesen klimata aktīvisti uz apmēram divām stundām nobloķēja lidmašīnu pacelšanos un nolaišanos Berlīnes galvenajā lidostā.

Politiķi un kritiķi aicinājuši pieņemts stingrākas normas, lai novērstu šādus protestus.

Daudziem protestētājiem Berlīnē un Minhenē piemērotas sodanaudas. Bavārijā vairākiem aktīvistiem tikusi piemērota preventīvā aizturēšana, jo bija zināms, ka viņi gatavojas īstenot šādas protestu akcijas.

Vācijas federālo zemju iekšlietu ministri vēlas iegūt ātru un visaptverošs pārskatu par traucējumiem, ko radījuši šie protesti, raidorganizācijai ZDF norādīja Bavārijas iekšlietu ministrs Joahims Hermans.

Iekšlietu ministru konference uzskata, ka ir jācīnās pret ievērojamajiem noziedzīgiem nodarījumiem, ko pastrādā aktīvisti.

Tūkstošiem vides aktīvistu Londonā protestē pret klimata politiku

Londonā notikuši vērienīgi protesti pret politiku klimata izmaiņu jomā, aktīvistiem nobloķējot vairākas svarīgas galvaspilsētas centra ielas, savukārt kareivīgāk noskaņotie nodarījuši ...

gallery icon

Cita starpā "Pēdējā paaudze" pieprasa, lai Vācijā uz šosejām pieļaujamais braukšanas ātrums būtu 100 kilometri stundā un visā valstī tiktu ieviesta deviņu eiro mēnešbiļete sabiedriskajam transportam.

Tēmas