Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Maskavā tiek aizturēts vīrietis, kurš protestēja pret Krievijas sākto karu Ukrainā (Foto: AFP/Scanpix)

Krievijā sācies "partizānu" karš 1

Pasaulē
5. jūlijā 20:44 2022. gada 5. jūlijā 20:44
  Jauns.lv / LETA
Pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma Ukrainā agresorvalstī aktivizējušies tā dēvētie partizāni, kas uzbrūk kara komisariātiem un traucē kara materiālu pārvadāšanai, vēsta krievu pētnieciskās žurnālistikas tīmekļa izdevums "The Insider".

Izdevums ziņo, ka Krievijā notikuši vismaz 23 uzbrukumi kara komisariātiem, tostarp 20 gadījumos izmantoti tā dēvētie Molotova kokteiļi.

Atbildību par šiem uzbrukumiem uzņēmušies dažādi grupējumi - gan anarhisti, gan Ukrainas atbalstītāji, gan galēji labējie.

Vienlaikus saskaņā ar mediju ziņām kopš 24.februāra, kad sākās atkārtotais iebrukums Ukrainā, Krievijā no sliedēm nogājuši 63 preču vilcieni, un tas ir gandrīz pusotru reizi vairāk nekā tajā pašā laika periodā pērn.

Par vienu no iespējamajām diversijām atbildību uzņēmies grupējums "Anarho-komunistu kaujas organizācija".

Grupējums centies aizturēt vilciena sastāvu, kas atradies ceļā uz Vladimiras apgabalā izvietoto raķešu artilērijas arsenālu, taču sabotāžas akts savlaicīgi atklāts.

"Partizāni" paziņojuši, ka tos iedvesmojis baltkrievu aktīvistu "sliežu karš", kas tika izvērsts Maskavas uzsāktās pilna mēroga karadarbības sākumposmā.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas spēki sašāvuši pēdējo tiltu, pa kuru Krievija pārsvieda tehniku uz Hersonas apgabalu 6
"Parodija par mani bija izdevusies!" - Raimonds Pauls sajūsmā par Maksima Galkina uzstāšanos
Ciemos Krusātā: kā igaunis Martins Samms Kurzemes muižā sāka audzēt vīnogas
Pievienot komentāru