foto: EPA/Scanpix
Lielbritānija nosaka sankcijas Krievijas pareizticīgo patriarham Kirilam
Krievijas pareizticīgo baznīcas patriarhs Kirils
Pasaulē
2022. gada 16. jūnijs, 15:00

Lielbritānija nosaka sankcijas Krievijas pareizticīgo patriarham Kirilam

Jauns.lv / LETA

Lielbritānija ceturtdien izsludināja jaunas sankcijas Krievijas prezidenta Vladimira Purina līdzgaitniekiem, arī Krievijas pareizticīgo patriarham Kirilam un amatpersonām, kas vainojamas barbarismā pret Ukrainas bērniem.

Patriarhs Kirils pakļauts sankcijām atbalsta dēļ, ko viņš paudis Putina pret Ukrainu izvērstajam karam.

Ārlietu ministrija ar paziņojumu nākusi klajā divas nedēļas pēc tam, kad Eiropas Savienības valstis, pakļaujoties Ungārijas iebildumiem, nolēma 75 gadus veco garīdznieku svītrot no sava jaunākā sankciju saraksta.

Lielbritānijas sankciju sarakstā ir arī Krievijas bērnu tiesību komisāre Marija Ļvova-Belova, kas pārraudzījusi aptuveni 2000 Ukrainas bērnu piespiedu adopciju Krievijā.

"Šodien mēs vēršamies pret Putina kara veicinātājiem un noziegumu īstenotājiem, kas Ukrainai nesuši neizsakāmas ciešanas, arī veikuši bērnu piespiedu aizvešanu un adopciju," norādīja ārlietu ministre Liza Trasa.

"Mēs nepagursim, aizstāvot brīvību un demokrātiju, uzturot spiedienu pret Putinu, līdz Ukraina uzvarēs," paziņojumā apliecināja ministre.

Visiem sankcijām pakļautajiem iesaldēti aktīvi, kas viņiem liedz veikt darījumus ar Lielbritānijas bankām un uzņēmumiem, kā arī viņiem liegts apmeklēt Lielbritāniju.

Sankcijas noteiktas Maskavas domes deputātam Sergejam Sevastjanovam un aviācijas kravu pārvadājumu uzņēmuma "Volga-Dņepr" prezidentam Aleksejam Isajkinam.

64.atsevišķās motorizēto strēlnieku brigādes četri pulkveži arī iekļauti sankciju sarakstā. Šī Krievijas armijas apakšvienības karavīri Kijivas apgabala Bučā slepkavoja, izvaroja un spīdzināja mierīgos iedzīvotājus.

Sankcijas noteiktas arī tā dēvētās Miera un kārtības glābšanas komitejas locekļiem. Šī organizācija sadarbojas ar Krievijas armiju Hersonas apgabala okupācijas īstenošanā.