Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Krievu žurnālists Ņevzorovs atklāj tautai, kas notiek Ukrainā, un saņem krimināllietu 4

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Pasaulē
2022. gada 22. martā 21:46 2022. gada 22. martā 21:46
  Jauns.lv / LETA
Krievijas izmeklēšanas komiteja ierosinājusi krimināllietu pret žurnālistu Aleksandru Ņevzorovu par "viltus ziņu" izplatīšanu par Krievijas armiju.

Lietas ierosināšanai par pamatu kalpojusi 9. un 19.martā attiecīgi "Instagram" un "Youtube" Ņevzorova kontos publicētā informācija par Krievijas karaspēka ielenktās Mariupoles dzemdību nama sabombardēšanu. Žurnālists publicēja arī bombardēšanā cietušo cilvēku fotogrāfijas.

Izmeklēšanas komiteja paziņojusi, ka cenšas noskaidrot pašreizējo Ņevzorova atrašanās vietu, lai varētu viņu nopratināt.

Ņevzorovs savulaik bija pazīstams kā aktīvs Krievijas impērisko tīkojumu atbalstītājs, taču pēdējo gadu laikā viņš pievērsies zinātnes propagandai un kļuvis par nesaudzīgu Vladimira Putina diktatoriskā režīma kritiķi.

Krievijas propaganda no sākuma pasludināja, ka fotogrāfijas, kuras liecina par kārtējo iebrucēju pastrādāto kara noziegumu, esot safabricētas, bet pēc tam tomēr atzina, ka dzemdību nams ir bombardēts, apgalvojot, ka tur esot atradusies "neonacistu bāze".

Bombardēšanas rezultātā tika noslepkavoti četri cilvēki. Viņu vidū bija kāda grūtniece un maza meitenīte. Vēl 17 cilvēki guva ievainojumus, tostarp grūtnieces, bērni un ārsts.

Kā ziņots, nesen Krievijā stājušies spēkā kriminālkodeksa grozījumi, kas paredz līdz pat 15 gadiem ilgu cietumsodu par "viltus ziņu" izplatīšanu, kas atspoguļo Krievijas bruņoto spēku agresiju pret Ukrainu.

Krievijas varasiestādes par viltus ziņām pasludinājušas jebkuru informāciju, kas atklāj Ukrainā pastrādātos kara noziegumus, civiliedzīvotāju slepkavošanu, krievu ciestos zaudējumus un ukraiņu tautas pretestību iebrucējiem.

Krievijā pat aizliegts pret Ukrainu uzsākto karu saukt par karu vai iebrukumu, vai jebkurā citā piemērotā vārdā. Visi mediji ir spiesti lietot diktatora Vladimira Putina uzspiesto eifēmismu - "specoperācija".

Citi šobrīd lasa

Karavīrs nenogriež ausi gūstā saņemtajam ienaidniekam un neņirgājas par viņu
Priekuļu veikalā prasa zināt krievu valodu; arī viesnīcas trauku mazgātājai esot jārunā krieviski 6
FOTO: Rīgā auto vadītājs sajauc pedāļus un ieskrien benzīntankā
Skatīt visus komentārus