foto: ddp/abaca press/ Vida Press
Ukrainas delegācija esot devusies uz sarunām ar Krievijas delegāciju Baltkrievijā
Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis
Pasaulē
2022. gada 27. februāris, 16:20

Ukrainas delegācija esot devusies uz sarunām ar Krievijas delegāciju Baltkrievijā

Jauns.lv / LETA

Ukrainas delegācija svētdien devusies uz sarunām ar Krievijas delegāciju Baltkrievijā, paziņojuši Baltkrievijas politiķis Jurijs Voskresenskis un Krievijas delegācijas vadītājs Vladimirs Medinskis.

"Pēc manas informācijas tikko prezidents Zelenskis zvanīja prezidentam Lukašenko. Prezidents Lukašenko pārliecināja prezidentu Zelenski glābt Ukrainas valsts suverenitāti un Ukrainas delegācija šobrīd izbrauc uz Gomeļu," pavēstīja Voskresenskis.

Medinskis paziņoja, ka viņa delegācija izbrauc no Minskas uz Gomeļu. Viņš apstiprināja, ka Ukrainas puse ir paudusi atbalstu sarunām. Viņš garantēja pilnīgu Ukrainas delegācijas drošību.

Lukašenko preses dienestam tuvais "Telegram" kanāls "Pul pervogo" raksta, ka sarunas notiks Gomeļas apgabalā uz Baltkrievijas-Ukrainas robežas.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis iepriekš svētdien paziņoja, ka ir gatavs sarunām ar Krieviju, taču ne Baltkrievijā, jo tā tiek izmantota iebrukumam Ukrainā.

"Varšava, Bratislava, Budapešta, Stambula, Baku. Mēs tās visas piedāvājām Krievijas pusei. Jebkura cita pilsēta mums der valstī, no kuras teritorijas nelido raķetes. Tikai tā sarunas var būt godīgas. Un var tiešām izbeigt karu," pavēstīja Zelenskis.

Kā pavēstīja prezidenta preses sekretārs Serhijs Ņikoforovs, sarunas Gomeļā tikušas apspriestas, taču Krievijas puse pēdējā brīdī pieprasījusi, ka vispirms Ukrainas armijai jānoliek ieroči.

Krievijas spēku radītais posts Ukrainā

Sociālajos tīklos sāk parādīties arvien vairāk foto un video no apdzīvotām vietām Ukrainā, kur pēc Krievijas veiktām apšaudēm iedzīvotājiem atklājas ...

gallery icon
39

Pēc viņa teiktā, Kremļa paziņojumi un lēmums demonstratīvi braukt uz Gomeļu ir tikai informatīvs spiediens un mēģinājums atbildību par sarunu izjaukšanu pārlikt uz Ukrainu.

"Ukraina ir gatava sarunām, taču nav gatava uzklausīt kaut kādus iepriekšējus nosacījumus. Tas attiecas arī uz norises vietu. Mēs nevaram braukt uz Baltkrieviju, no kuras teritorijas uz mūsu pilsētām lido lidmašīnas un raķetes," sacīja Ņikoforovs.

Viņš piebilda, ka Kijevai arī ir jautājumi par to, kā tādā gadījumā tiktu organizēta Ukrainas delegācijas drošība.

Kā svētdien paziņoja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, Krievijas delegācija ieradusies Baltkrievijā uz sarunām ar Ukrainas pārstāvjiem.

"Saskaņā ar panākto vienošanos Krievijas delegācija, kuru veido Ārlietu ministrijas, Aizsardzības ministrijas un citu iestāžu, ieskaitot prezidenta administrāciju, pārstāvji ieradusies Baltkrievijā uz sarunām ar ukraiņiem. Būsim gatavi sākt šīs sarunas Gomeļā," pavēstīja Peskovs.

Tikmēr Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) mikroblogošanas vietnē "Twitter" Kremļa piedāvājumu miera sarunām Gomeļā vērtē kā briesmīgu, jo Baltkrievija tāpat kā Krievija ir agresors. Pabriks uzsvēra, ka Rīga ir gatava uzņemt abas puses miera sarunu īstenošanai.

Kā ziņots, Zelenskis jau divkārt aicinājis Putinu sēsties pie sarunu galda.

Sākotnēji viņš šo piedāvājumu izteica Putinam adresētā uzrunā trešdienas vakarā, īsi pirms Krievijas iebrukuma sākuma, bet piektdien, Krievijas karaspēkam tuvojoties Kijevai, vēlreiz aicināja agresoru uz sarunām, lai apturētu cilvēku bojāeju.

Tikmēr Peskovs piektdienas pēcpusdienā paziņoja, ka Putins esot gatavs nosūtīt savu delegāciju sarunām ar Ukrainu uz Minsku.