Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Eirovīzijas pusfinālisti no Krievijas 2021. gada 18. maijā. (Foto: ddp/abaca press/ Vida Press)

Krievijai tiks liegta piedalīšanās Eirovīzijas dziesmu konkursā

Pasaulē
25. februārī 22:00 2022. gada 25. februārī 22:00
  Jauns.lv / LETA
Eirovīzijas dziesmu konkursa rīkotāji piektdien paziņojuši, ka, reaģējot uz Maskavas sarīkoto iebrukumu Ukrainā, Krievijai tiks liegta piedalīšanās maijā Itālijas pilsētā Turīnā gaidāmajā konkursā.

Kā norādīts Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) paziņojumā, šāds lēmums balstīts uz Eirovīzijas dziesmu konkursa izpildpadomes ieteikumu, kam pievienojusies arī EBU Televīzijas komiteja.

"Šis lēmums atspoguļo bažas, ka, ņemot vērā nepieredzēto krīzi Ukrainā, Krievijas piedalīšanās konkursā var aptraipīt tā reputāciju," uzsver EBU.

Vēl dienu iepriekš konkursa rīkotāji izteicās, ka pagaidām neplāno liegt tajā uzstāties arī Krievijas pārstāvjiem, raksturojot Eirovīziju kā "nepolitisku kultūras pasākumu, kas apvieno valstis un ar mūziku godina dažādību".

Organizācijas paziņojumā bija norādīts, ka saskaņā ar pašreizējiem plāniem Turīnā uz Eirovīzijas skatuves kāps gan Ukrainas, gan Krievijas pārstāvji, bet vienlaikus uzsvērts, ka situācija nepārtraukti tiek izvērtēta.

Ukrainas valsts raidsabiedrība "UA:PBC" aicināja EBU apturēt Krievijas dalību organizācijā un aizliegt tās pārstāvju piedalīšanos šā gada konkursā, uzstājot, ka Krievijas raidsabiedrības ir Kremļa rupors, kas palīdz izplatīt politisko propagandu un piedalījušās "sistemātiskā dezinformācijas izplatīšanā" par kaimiņvalsti.

Izslēgt Krieviju no konkursa dalībnieku saraksta aicināja arī Somija un Igaunija, norādot, ka šo valstu pārstāvji Eirovīzijā piedalīsies vien tad, ja Krievijai tāda iespēja netiks dota.

Tikmēr Lietuva vērsās pie rīkotājiem ar līdzīgu aicinājumu, tomēr norādīja, ka savu pārstāvi atsaukt nedomā, jo par galveno mērķi uzskata Krievijas dalības bloķēšanu.

Savukārt Latvijas grupa "Citi zēni", kas Eirovīzijas dziesmu konkursā pārstāvēs mūsu valsti, vērsās pie tā rīkotājiem ar oficiālu vēstuli, lūdzot liegt Krievijai dalību šā gada konkursā un uzsverot, ka Krievijas agresiju uzskata par nepieņemamu.
66.Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks Turīnā, jo pērn uzvarēja Itālijas rokgrupa "Maneskin".

Ukraina dalībai Eirovīzijas dziesmu konkursā bija izraudzījusies dziedātāju Alīnu Pašu ar dziesmu "Shadows Of Forgotten Ancestors" ("Aizmirsto senču ēnas"), tomēr izskanēja informācija, ka 2015.gadā viņa apmeklējusi Krievijas anektēto Krimas pussalu, ko Ukraina uzskata par nelikumīgu robežas šķērsošanu.

Viņas vietā Ukraina nolēma uz Turīnu sūtīt grupu "Kalush Orchestra".

Krievija savu pārstāvi Eirovīzijas dziesmu konkursā pagaidām nav paziņojusi.

Latviju pārstāvēs grupa "Citi zēni", kas šomēnes ar dziesmu "Eat Your Salad" uzvarēja Latvijas Televīzijas rīkotajā konkursā "Supernova 2022".

Izlozē noskaidrots, ka 2022.gada Eirovīzijā Latvijas dziesma izskanēs pirmajā pusfinālā 10.maijā. Tajā piedalīsies arī Albānija, Šveice, Slovēnija, Bulgārija, Moldova, Ukraina, Lietuva, Nīderlande, Norvēģija, Krievija, Portugāle, Dānija, Armēnija, Austrija, Horvātija, Islande un Grieķija. Eirovīzijas otrais pusfināls notiks 12.maijā, fināls - 14.maijā.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti stipri apšauda Slovjansku 22
VIDEO: “Stāvu, domāju – varbūt rīkli pārgriezt?” okupants pamatīgi sasmīdina sievu ar stāstu par ukraiņa nogalināšanu
Modes dizainere Vera Vanga 73 gadu vecumā izskatās kā trīsdesmitgadniece 1
Pievienot komentāru