Putins sarunā ar Francijas prezidentu piemin ASV vadītus provokatīvus manevrus Melnajā jūrā
foto: ZUMAPRESS.com
Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Pasaulē

Putins sarunā ar Francijas prezidentu piemin ASV vadītus provokatīvus manevrus Melnajā jūrā

Jauns.lv / LETA
0

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirmdien telefonsarunā ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu sacīja, ka ASV vadīti provokatīvi manevri Melnajā jūrā palielina saspīlējumu starp Maskavu un NATO.

Putins sarunā ar Francijas prezidentu piemin ASV v...

Abi prezidenti pauda neapmierinātību ar situācijas pasliktināšanos Ukrainas austrumos, teikts Kremļa paziņojumā par šo sarunu.

Putins pievērsa uzmanību Savienoto Valstu un to sabiedroto vadīto liela mēroga mācību Melnajā jūrā provokatīvajam raksturam, kas palielina saspīlējumu starp Krieviju un NATO, paziņoja Kremlis.

Putina izteikumi izskanējuši pēc tam, kad Rietumvalstis pauda satraukumu par Krievijas militārām aktivitātēm Ukrainas robežas tuvumā.

Makrons sarunā ar Putinu pateica, ka Francija ir gatava aizstāvēt Ukrainas teritoriālo integritāti, informēja Elizejas pils administrācija.

Putins pagājušonedēļ bija paziņojis, ka Kremlis uzskata par nopietnu izaicinājumu ASV un citu NATO valstu kuģu jaunākos manevrus Melnajā jūrā.

Viņš paziņoja valsts televīzijai, ka Krievijas Aizsardzības ministrijai bijis priekšlikums sarīkot savas neplānotas mācības tajos pašos ūdeņos.