Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lietuvas-Baltkrievijas robeža. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Lietuvas žurnālistiem neļauj novērot darbības uz Baltkrievijas robežas 1

Pasaulē
7. septembrī 23:18 2021. gada 7. septembrī 23:18
  Jauns.lv / LETA
Lietuvas plašsaziņas līdzekļi parakstījuši aicinājumu valsts institūcijām dot iespēju žurnālistiem strādāt pie robežas ar Baltkrieviju, lai varētu ziņot par to, kā darbojas robežsargi, kuru uzdevums ir nepieļaut nelegālo migrantu ienākšanu Lietuvā.

Aicinājumā, kas adresēts valsts prezidentam Gitanam Nausēdam, premjerministrei Ingrīdai Šimonītei, Iekšlietu ministrijai un citām institūcijām, mediji norāda, ka aizliegums strādāt pie robežas "rupji pārkāpj plašsaziņas līdzekļu tiesības iegūt un izplatīt informāciju par sabiedrībai svarīgiem jautājumiem, tostarp migrantu atgriešanu, cilvēktiesību ievērošanu".

"Lietuvas žurnālistiem nav reālu iespēju pārbaudīt ne Baltkrievijas režīma propagandu, ne Lietuvas iestāžu izplatīto informāciju," teikts aicinājumā.

"Mēs pieprasām, lai Iekšlietu ministrija nekavējoties radītu žurnālistiem iespējas strādāt Valsts robežsardzes dienesta apsardzes zonā un patrulēt kopā ar robežsargiem," uzsver mediji.

Tie norāda, ka žurnālisti no valsts iestādēm saņem paskaidrojumus, ka plašsaziņas līdzekļu piekļuve ir ierobežota, jo reportāžas no robežas ienaidnieks var izmantot propagandas nolūkos.

Plašsaziņas līdzekļu vēstulē teikts, ka tā ir nepieņemama nostāja, kas demokrātiskā valstī nevar būt par pamatu, lai ierobežotu plašsaziņas līdzekļu brīvību un sabiedrības tiesības uz objektīvu informāciju.

Šāda situācija sabiedrībā var tikai pastiprināt neuzticību plašsaziņas līdzekļiem un valsts institūcijām, uzsver mediji.

"Tā kā žurnālistiem nav iespējas profesionāli pildīt savus pienākumus, pieaugs neuzticamas informācijas un propagandas izplatīšana," sacīts vēstulē.

Paziņojumu parakstījuši Lietuvas sabiedriskā raidorganizācija LRT, portāli "15 min.lt", "Lrytas.lt", "Delfi.lt" un "Tv3.lt", ziņu aģentūras BNS un ELTA, mediju grupa "Diena Media News" un telekanāls LNK.

Saistītās ziņas

Lietuvā uz Baltkrievijas robežas nelegālo migrantu aktivitāte atkal pieaug 2
Vājākajiem liek nodarboties ar prostitūciju un maksāt par dušām: kas šobrīd notiek migrantu nometnē Lietuvā? 14
Lietuva sola nelegālajiem migrantiem nodrošināt siltas telpas

Kā ziņots, krasi pieaugot nelegālo migrantu plūsmai pāri Baltkrievijas robežai, Lietuva vasarā izsludināja ārkārtējo situāciju. Kopš 3.augusta saskaņā ar iekšlietu ministres Agnes Bilotaites rīkojumu Lietuvas robežsargi migrantiem liek doties atpakaļ.

No gada sākuma līdz šim rīkojumam Lietuvā tika aizturēti vairāk nekā 4100 nelegālo migrantu, bet kopš rīkojuma stāšanās spēkā šķērsot robežu neatļautās vietās liegts vairāk par diviem tūkstošiem ārvalstnieku.

Lietuvas amatpersonas norāda, ka Baltkrievijas režīms apzināti veicina migrantu plūsmu pāri abu valstu robežai, jo Lietuva atbalsta Baltkrievijas demokrātisko opozīciju un ir sniegusi patvērumu tās līderei Svjatlanai Cihanouskai.

Citi šobrīd lasa

Kādos gadījumos mājsēdes laikā tomēr varēs pārvietoties ārpus dzīves vietas? 7
Pakalpojumi, kurus būs aizliegts sniegt līdz 15. novembrim
Reperis ansis šķiras no sievas
Pievienot komentāru

Измены Агутина, тяжелый уход отца, вопросы об алкоголе и пластике: судьба Анжелики Варум

"Дамочкам не повезло": в Сети обсуждают неказистую внешность Долиной и ее дочери 1