Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
REUTERS/SCANPIX

EK sāk pārkāpuma procedūru pret Ungāriju un Poliju par seksuālo minoritāšu diskrimināciju 10

Pasaulē
15. jūlijā 16:12 2021. gada 15. jūlijā 16:12
  Jauns.lv / LETA
Eiropas Komisija (EK) ceturtdien uzsākusi pārkāpuma procedūru pret Poliju un Ungāriju, reaģējot uz abu valstu pieņemtajiem likumiem, kas, pēc Briseles domām, diskriminē seksuālās minoritātes.

Gan Ungārijā, gan Polijā pie varas atrodas sociāli konservatīvas valdības, un to īstenotā politika jau daudzkārt nonākusi konfliktā ar EK priekštatiem par likuma varu.

Par spīti Briseles un vairāku dalībvalstu līderu brīdinājumiem, Ungārijā pagājušajā nedēļā spēkā stājās tā dēvētais pedofilijas apkarošanas likums, kas cita starpā aizliedz "propagandēt" homoseksuālismu un dzimuma maiņu jauniešiem, kas nav sasnieguši 18 gadu vecumu.

EK prezidente Urzula fon der Leiena pagājušajā nedēļā paziņoja, ka izmantos visas Komisijas pilnvaras, lai piespiestu Ungāriju šo likumu atcelt vai grozīt.

"Eiropa nekad neļaus stigmatizēt daļu mūsu sabiedrības, neatkarīgi no tā, vai tas notiek viņi mīlestības, vecuma, etniskās piederības, politisko uzskatu vai reliģiskās pārliecības dēļ," uzrunājot Eiropas Parlamenta (EP) deputātus uzsvēra Leiena.

Ungārijas valdība apgalvo, ka jaunā likuma mērķis ir pasargāt bērnus, bet tās oponenti uzstāj, ka likums pedofiliju pielīdzina homoseksualitātei un stigmatizē tā dēvēto LGBTQ (lesbiešu, geju, biseksuāļu, transseksuāļu, kvīru un citu seksualitāšu) kopienu.

Savukārt Polijā aptuveni 100 pilsētas pieņēmušas rezolūcijas pret LGBTQ "ideoloģijas propagandu" jeb tā dēvēto ģimeņu tiesību hartu.

Tās darbība aptver apmēram trešdaļu Polijas teritorijas pamatā valsts austrumos un dienvidaustrumos, kas tradicionāli atradusies īpašā katolicisma ietekmē.

"Komisija uzskata, ka Polijas varasiestādes nav pilnīgi un atbilstoši atbildējuši uz pieprasījumu saistībā ar tā dēvētajām zonām, kas brīvas no LGBT ideoloģijas, to raksturu un ietekmi," teikts EK paziņojumā.

Pret Poliju jau uzsākta pārkāpuma procedūra saistībā ar Varšavas īstenoto tiesu sistēmas reformu, kas, pēc Briseles domām, ir pretrunā ar likuma varu un Eiropas Savienības (ES) vērtībām.

Saistītās ziņas

Eiropas Parlaments nosoda Ungārijas likumu, kas vērsts pret LGBT; rezolūcijā piesauc arī Latviju 7
Ungārijā sodīta grāmatnīca par bērnu grāmatām ar viendzimuma ģimeņu attēlojumu 3
ES 13 valstis pauž bažas par homoseksuāļus diskriminējošo Ungārijas likumu 1

Pēc pārkāpuma procedūras ierosināšanas abām dalībvalstīm ir divi mēneši laika, lai atbildētu uz EK argumentiem.

Kopumā šī procedūra var ilgt pat vairākus gadus, taču galu galā lieta var nonākt ES Tiesā, kas var piemērot vērā ņemamas sodanaudas

Citi šobrīd lasa

33 gadi uz neapdzīvotas salas un svētlaimes beigas. Ko tagad dara par Itālijas Robinsonu Krūzo dēvētais vientuļnieks?
Dzīve kemperī soctīklos izskatās pēc sapņa. Realitātē šāda ceļošana draud pārvērsties murgā...
Zelta steiks par 800 eiro. Briti paliek "bez vārdiem" par jauno Salta Bae restorānu
Skatīt visus komentārus

Шикарная грудь и выразительная талия: как выглядит недавно родившая Татьяна Арнтгольц

СМИ: Ларисе Гузеевой перельют плазму донора, переболевшего коронавирусом