Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Demonstrācijas Prāgā pret Lukašenko režīmu Baltkrievijā. (Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix)

Eiropas Parlaments prasa vairāk sankciju pret Baltkrieviju 1

Pasaulē
10. jūnijā 22:33 2021. gada 10. jūnijā 22:33
  Jauns.lv / LETA
Eiropas Parlaments prasa lielākas Eiropas Savienības (ES) sankcijas pret tiem, kas iesaistīti "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanā Minskā 23.maijā un žurnālista Romāna Protaseviča aizturēšanā, informēja Eiropas Parlamenta preses dienests.

Rezolūcijā, kas ceturtdien pieņemta ar 620 balsīm "par", 16 "pret" un 36 deputātiem atturoties, Eiropas Parlaments stingri nosoda ""Ryanair" lidmašīnas nolaupīšanu" kā "valsts terorisma aktu" un aicina nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvot Protaseviču un viņa draudzeni Sofiju Sapegu, kā arī visus pārējos Baltkrievijā aizturētos žurnālistus un politieslodzītos.

Rezolūcijā Eiropadome tiek mudināta pēc iespējas ātrāk noteikt sankcijas Baltkrievijas personām un struktūrām, kas iesaistītas lidmašīnas pārtveršanā un nosēdināšanā.

Eiropas Parlamenta deputāti uzsver, ka ES dalībvalstīm ir steidzami jāsāk darbs pie nākamā sankciju kopuma pret tiem, kuri pagājušajā gadā piedalījās Baltkrievijas vēlēšanu rezultātu viltošanā un pēc tam notikušajos cilvēktiesību pārkāpumos. Viņi prasa noteikt sankcijas prokuroriem, tiesnešiem un tiesībaizsardzības darbiniekiem, kuri piedalās režīma kritizētāju vajāšanā, kā arī aģentiem, kas darbojas propagandas, plašsaziņas līdzekļu un dezinformācijas jomā, piemēram, Maratam Markovam, kurš 2.jūnijā "intervēja" Protaseviču valsts televīzijas kanālā ONT.

Turklāt Eiropas Parlamenta deputāti aicina ātri pieņemt un īstenot ekonomiskas un nozaru sankcijas pret galvenajām Baltkrievijas rūpniecības nozarēm, īpaši vēršoties pret jēlnaftas un naftas produktu, kālija karbonāta un tērauda ieguves un kokapstrādes nozarēm. Ir stingri jāpārtrauc finansiāls atbalsts režīmam, Baltkrievijas bankām jāatsaka visas jaunās kredītlīnijas un jāpārtrauc ieguldījumi infrastruktūrā vai saimnieciskos uzņēmumos, uzskata deputāti. Tiek aicināts aizliegt Eiropas finanšu iestādēm iegādāties obligācijas vai citus finanšu instrumentus, ko emitējusi Baltkrievijas valdība un ar to saistītās valsts iestādes.

Rezolūcija arī aicina izslēgt Baltkrieviju no starptautiskām sporta organizācijām un starptautiskiem pasākumiem, tostarp Eiropas un pasaules čempionātiem, kā arī Tokijas Olimpiskajām spēlēm. Eiropas Parlamenta deputāti arī mudina Eiropas Futbola asociāciju savienību (UEFA) atņemt Baltkrievijas valsts televīzijai TVR tiesības pārraidīt gaidāmo Eiropas 2020.gada čempionāta futbola turnīru un tās bez maksas piešķirt neatkarīgajai televīzijai "Belsat TV".

Pirms balsojuma otrdien, 8.jūnijā, Eiropas Parlamenta deputāti ar ES ārpolitikas vadītāju Žuzepu Borelu apsprieda arī sistemātiskos cilvēktiesību pārkāpumus Baltkrievijā.

Citi šobrīd lasa

Šokējošs nozieguma atrisinājums: atraitnis raudāja pie sievas kapa, bet viņa alibi izgāza viedpulkstenis
FOTO: Urzula fon der Leiena savā vizītē Rīgā aplūko trolejbusu 14
Kādai sievietei Vecāķu pludmalē pazūd piecgadīgā meita
Pievienot komentāru

13 лет спустя: как сейчас выглядят звезды сериала "Универ"

"Если бы мы потеряли еще день, я бы умерла": экс-жена Аршавина показала свое изменившееся лицо без прикрас