Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto: EPA/Scanpix

 

"Mums kļūst fiziski slikti no bēdām" - milzu caurums Meksikā mainās un dzen izmisumā iedzīvotājus 2

Pasaulē
10. jūnijā 19:48 2021. gada 10. jūnijā 19:48
  Jauns.lv
Milzīgais caurums, kas maija beigās parādījās Meksikā palielinās un tagad ir futbola laukuma izmērā. Varasiestādes norāda, ka tas, visticamāk, turpinās izplesties, vēsta "ABC News".

Cauruma diametrs šobrīd ir 125 metri. Meksikas valdība uz notikuma vietu nosūtījusi kareivjus, lai norobežotu teritoriju. Cauruma dziļums ir 15 metri.

"Šis mums ir grūts laiks. Ir sāpīgi, jo šis ir viss, kas mums pieder. Reizēm mums kļūst slikti no šīm lielajām bēdām," saka Magdalēna, kuras māja pamazām slīgst milzu caurumā.

Daži vietējie iedzīvotāji uzskata, ka caurums izveidojies pārmērīgas gruntsūdeņu ieguves rezultātā, ko veic rūpnīcas vai ūdens iepildīšanas uzņēmums šajā teritorijā.

Tikmēr eksperti norāda, ka caurums izveidojies pazemes upes dēļ. Jūnija sākumā vēstījām, ka Meksikas vidienē, Pueblas štatā, parādījies milzīgs zemes iegruvums, apdraudot blakus esošo māju.

Sākotnēji tā diametrā sasniedza aptuveni piecus metrus, bet jau pāris stundu laikā  strauji palielinājās. Atbildīgās valsts iestādes veica notikušā izmeklēšanu. Šis process ietvers augsnes izpēti, un tas varētu ilgt līdz 30 dienām.

Jauns.lv jau vēstīja, ka pēdējā laikā arvien vairāk iegruvumu skar Itāliju. Roma pat nodēvēta par "Eiropas iegruvumu galvaspilsētu".

Eksperti Itālijā biežajos iegruvumos vaino seno romiešu un viduslaiku tuneļu tīklu.

Citi šobrīd lasa

Šokējošs nozieguma atrisinājums: atraitnis raudāja pie sievas kapa, bet viņa alibi izgāza viedpulkstenis
FOTO: ļaudis atvadās no mūziķa Gunāra Meijera
Kādai sievietei Vecāķu pludmalē pazūd piecgadīgā meita
Tēmas: Meksika, Itālija
Skatīt visus komentārus

13 лет спустя: как сейчас выглядят звезды сериала "Универ"

"Если бы мы потеряли еще день, я бы умерла": экс-жена Аршавина показала свое изменившееся лицо без прикрас