Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rakstnieks Dmitrijs Bikovs. (Foto: Sergei Karpukhin/TASS)

Pētījums: rakstnieku Bikovu saindēja tā pati FDD grupa, kas indēja Navaļniju 4

Pasaulē
9. jūnijā 18:12 2021. gada 9. jūnijā 18:12
  Jauns.lv / LETA
Pret prezidenta Vladimira Putina režīmu kritiski noskaņoto rakstnieku Dmitriju Bikovu mēģināja noindēt tā pati Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) darbinieku grupa, kas mēģināja noslepkavot opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju un žurnālistu Vladimiru Kara-Murzu, liecina trešdien publicētais pētījums, kuru veicis starptautiskais pētnieciskās žurnālistikas projekts "Bellingcat" kopā ar Krievijas izdevumu "The Insider".

Pētījumā teikts, ka FDD darbinieki Bikovu sākuši izsekot vismaz gadu pirms saindēšanas. Viens no pirmajiem izsekošanas gadījumiem fiksēts 2018.gada maijā, kad rakstnieks lidoja no Maskavas uz Ufu.

Pētījuma autori noskaidrojuši, ka ar to pašu reisu lidojuši FDD otrās nodaļas virsnieki Vladimirs Paņajevs un Valērijs Suharevs. Kamēr Paņajevs izmantojis savu pasi, Suharevam bijusi pase uz Nikolaja Gorohova vārda.

Kā noskaidrojuši žurnālisti, Bikovu mēģināja noindēt 2019.gada 13.aprīlī Novosibirskā, kur viņš lasīja vispārējā diktāta tekstu.

Kad Bikovs kopā ar sievu ieradās pilsētā, tur jau atradās Paņajevs un FDD kriminālistikas institūta darbinieks Ivans Osipovs.

Pētījuma autori uzskata, ka inde tikusi uztriepta uz rakstnieka apģērba viesnīcas numurā, kamēr Bikovu pāris atradās kinoteātrī, kur tika lasīts diktāta teksts, ko pārraidīja televīzijas tiešraidē.

Žurnālisti uzskata, ka nākamās divas dienas Bikovs nav uzvilcis saindēto apģērbu un juties normāli, taču 16.aprīlī lidmašīnā pirms izlidošanas uz Ufas viņam kļuva slikti.

Bikovam tika novēroti tādi paši simptomi, kā Navaļnijam. Pēc nogādāšanas slimnīcā rakstniekam tika izraisīts mākslīgas komas stāvoklis, no kura viņs tika atmodināts 21.aprīlī.

Pēc notikušā pats Bikovs apgalvoja, ka ticis saindēts, lai gan atentāta iemesli viņam neesot zināmi.

Citi šobrīd lasa

Kā Jāņu dienu svin citas tautas pasaulē? 2
Ventspils pusē apēd suni, Ošupē noplosa teļu. Vai jāsāk baidīties no agresīviem vilkiem? 3
Jāņu naktij un rītam lielā valsts daļā izsludināts sarkanais brīdinājums 1
Skatīt visus komentārus

"За что ее жалеть? Борзая баба": зрители не прониклись откровениями экс-жены Аршавина 2

Агата Муцениеце в мини-шортах и тонкой майке подразнила округлым бюстом