foto: Sputnik/Scanpix
Maskavas tiesa atcēlusi lēmumu par 780 000 eiro piedzīšanu no Filipa Kirkorova par labu "ABLV Bank"
2018.gadā Kirkorovs pārtrauca veikt maksājumus par kredītu.
Pasaulē
2021. gada 26. aprīlis, 13:25

Maskavas tiesa atcēlusi lēmumu par 780 000 eiro piedzīšanu no Filipa Kirkorova par labu "ABLV Bank"

Jauns.lv / LETA

Maskavas pilsētas tiesa piektdien atcēlusi lēmumu par 780 000 eiro piedzīšanu no Krievijas popzvaigznes Filipa Kirkorova par labu likvidējamai "ABLV Bank", paziņojis Kirkorova advokāts Aleksandrs Dobrovinskis.

"Mums izdevās atsisties no visām Latvijas bankas prasībām, kura cerēja no Filipa Kirkorova piedzīt teju četrus miljonus eiro. Pagājušajā mēnesī mēs guvām uzvaru kasācijas tiesā, kas noveda pie lietas pārskatīšanas Maskavas pilsētas tiesā. Šodienas sēdē mēs panācām visu izpildes procedūru pārtraukšanu attiecībā uz kredītlīgumu," pavēstīja Dobrovinskis.

2019.gada decembrī Maskavas Tagankas rajona tiesa pieņēma lēmumu, saskaņā ar kuru Kirkorovam bija jāizmaksā "ABLV Bank" parāds 780 000 eiro apmērā -  651 000 eiro pamatparāds, kā arī procenti un sodanauda.

Filips Kirkorovs ar bērniem Grieķijā un Turcijā 2020. gada vasarā un rudenī

gallery icon
57

Vēlāk Otrā kasācijas tiesa atcēla šos lēmumu un nosūtīja lietu jaunai izskatīšanai Maskavas pilsētas tiesai

Sākotnēji "ABLV Bank" prasīja no Kirkorova 3,9 miljonus eiro, taču Tagankas rajona tiesa no viņa piedzina 780 000 eiro.

2016.gadā Kirkorovs un banka noslēdza hipotekārā kredīta līgumu, lai dziedātājs varētu iegādāties nekustamo īpašumu Latvijā.

Filips Kirkorovs "Instagram" mirkļos 2020. gadā

gallery icon
75

Maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma pašlikvidēties, savukārt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva "ABLV Bank" sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu. Eiropas Centrālā banka no 2018.gada 12.jūlija ir anulējusi "ABLV Bank" izsniegto licenci.

"ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla ("FinCEN") 2018.gada februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. "FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām

"ABLV Bank" apsūdzības ir noraidījusi, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paziņojis, ka nav atradis pierādījumus "ABLV Bank" vadības iesaistei kukuļdošanā.

2018.gadā Kirkorovs pārtrauca veikt maksājumus par kredītu. Šī gada februārī Dobrovinskis pavēstīja, ka Kirkorovs ir gatavs samaksāt visu, ko ir parādā bankai, taču banka vairs neeksistē.