Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Maskavas tiesa vairākiem Navaļnija līdzgaitniekiem atceļ mājas arestu

Pasaulē
8. aprīlī 08:57 2021. gada 8. aprīlī 08:57
  Jauns.lv / LETA
Maskavas pilsētas tiesa trešdien atcēlusi mājas arestu vairākiem opozicionāra Alekseja Navaļnija līdzgaitniekiem, kuri apsūdzēti par koronavīrusa pandēmijas dēļ noteikto ierobežojumu pārkāpšanu 23.janvārī Maskavā notikušās protesta akcijas gaitā.

Mājas arests atcelts Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) juristei Ļubovai Soboļai, Navaļnija brālim Oļegam, aktīvistei Ļusjai Šteinai un Maskavas pašvaldības deputātam Konstantīnam Jankauskam.

Mājas arests atcelts Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) juristei Ļubovai Soboļai. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Tā vietā viņiem aizliegts pamest dzīvesvietu no plkst.20 līdz plkst.6, sazināties ar citiem apsūdzētajiem, izmantot jebkādus saziņas līdzekļus "par apstākļiem, kas skar krimināllietas izmeklēšanu", kā arī nosūtīt un saņemt pasta un telegrāfa sūtījumus.

Krimināllietas ietvaros kopš janvāra beigām mājas arestā atrodas arī Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša, FBK Maskavas biroja koordinators Oļegs Stepanovs, pankgrupas "Pussy Riot" dalībniece Marija Aļohina un citi Navaļnija līdzgaitnieki.

Krimināllieta pret opozicionāra līdzgaitniekiem par sanitāro noteikumu pārkāpšanu tika ierosināta pēc akcijām Navaļnija atbalstam, kas 23.janvārī notika vairāk nekā 100 Krievijas pilsētās.

Atbilstoši Izmeklēšanas komitejas versijai apsūdzētie sociālajos tīklos aicinājuši uz protestiem Maskavas centrā.

Izmeklētāji apgalvo, ka, atsaucoties aicinājumiem, tur ieradušies cilvēki, kuriem bija jāatrodas mājās pašizolācijā.

Koronavīrusa krīzes operatīvajā štābā apgalvo, ka Puškina laukumā ieradušies 19 cilvēki, kuriem bijis diagnosticēts Covid-19.

Kriminālkodeksa pantā par sanitāri epidemioloģisko noteikumu pārkāpšanu paredzēta brīvības atņemšana līdz diviem gadiem, bet ja pārkāpumu rezultātā neuzmanības dēļ dzīvību zaudējuši cilvēki, draud līdz septiņiem gadiem cietumā.

Citi šobrīd lasa

Ļaudis satraucas - vai Kiviču pāra suns nonācis dzīvnieku patversmē? 7
FOTO: ar vizualizācijām parāda, kāds varētu izskatīties "Rail Baltica" nākotnes ātrgaitas vilciens 13
Vāc ziedojumus aktiera Rūdolfa Plēpja rehabilitācijai
Pievienot komentāru

Счастливая герцогиня Кэтрин появилась на публике после похорон принца Филиппа

Тилль Линдеманн спел советский хит на русском языке, и теперь все гадают - зачем!