Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Cilvēku pūļi pie sasaluša ūdenskrituma Tallinas apkārtnē. Amatpersonas mudina igauņus izvairīties no drūzmēšanās, valkāt maskas, distancēties. (Foto: AFP/Scanpix)

Covid-19: situācija ir izgājusi ārpus kontroles, atzīst Igaunijas amatpersonas 2

Pasaulē
1. martā 14:48 2021. gada 1. martā 14:48
  Jauns.lv
Mūsu kaimiņvalstī Igaunijā situācija ar Covid-19 kļūst arvien sarežģītāka. Politiķi neizslēdz, ka nāksies pastiprināt ierobežojumus, bet ārsti atzīst, ka aina šobrīd ir līdzīga, kāda tā bija pirmā viļņa laikā - intensīvajā terapijā nonāk daudz cilvēku spēka gados.

Igaunijas amatpersonas pirmdien, 1.martā, noturēja preses konferenci, informējot par aktuālo situāciju saistībā ar jaunā koronavīrusa epidēmiju valstī. Konferences dalībnieki norādīja, ka nu ziņas par 1000 un vairāk saslimušajiem diennakts laikā ir kļuvušas par normu.

Veselības departamenta krīzes štāba medicīniskais vadītājs Urmass Sule atklāja, ka šobrīd samazinājies gados visvecāko hospitalizēto cilvēku skaits, bet pieaugums ir vērojams 60-70 gadu grupā. "Hospitalizācija kļuvusi biežāk nepieciešama gados jauniem cilvēkiem. Intensīvās terapijas palātās ir daudz 40-50 gadus veco. Līdzīga situācija bija vērojama arī pirmā viļņa laikā," sacīja ārsts.

Savukārt Igaunijas veselības un darba lietu ministrs Tanels Kīks atzina, ka situācija sasniedz jaunas un drūmas virsotnes. "Saslimšanas tempa pieaugums rada nopietnas raizes," viņš atzina un piebilda, ka tad, ja situācija neuzlabosies, slimnīcas drīzumā vairs netiks galā.

Viņš arī pieļāva, ka nāksies pastiprināt ierobežojumus, jo situācija ir nopietnāka, nekā iepriekš tika uzskatīts. "Tā ir izgājusi ārpus kontroles," viņš sacīja un atzina, ka tad, ja vīrusa reproduktivitātes koeficients (R) pārsniegs 1 (Latvijā uz 28.februāri tas bija 0,97), tad valdībai nāksies pārskatīt ieviestos pasākumus un pastiprināt tos.

"Valkājam maskas, distancējamies un izvairāmies no vietām, kur ir daudz cilvēku," igauņus preses konferencē mudināja privātā veselības pakalpojumu sniedzēja Medicum valdes priekšsēdētājs Teniss Alliks.

Jau vēstīts, ka aizvadītajā diennaktī Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 1028 cilvēkiem, bet ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši deviņi cilvēki. Aizvadītajā diennaktī veiktas 4900 analīzes, līdz ar to pozitīvo testu īpatsvars bijis 21%. Pavisam Igaunijā veikts 939 581 tests nolūkā noskaidrot inficēšanos ar jauno koronavīrusu.

Interesanti, ka 30%, kurus uz Covid-19 testu nosūtīja ģimenes ārsts, tas bija pozitīvs, norāda Igaunijas amatpersonas.

Citi šobrīd lasa

Zinātnieki brīdina, ka Covid-19 imunitātes sertifikāti var būt bīstami 5
Piespriež pat 1250 eiro sodu par vakcinācijas rindu apiešanu 30
Sieviete, kura apmānīja nāvi. Skarba anorektiķes pieredze un atklāti foto
Skatīt visus komentārus

Звезда фильмов для взрослых Райли Рид выходит замуж за паркуриста из Латвии

Софи Лорен: главные мужчины в жизни 86-летней актрисы