Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
 

Maltā vienam no žurnālistes Karuanas-Galicijas slepkavām piespriests 15 gadu cietumsods

Pasaulē
Vakar 21:38 2021. gada 23. februārī 21:38
  Jauns.lv / LETA
Maltas tiesa otrdien piespriedusi 15 gadu cietumsodu vienam no trim vīriešiem, kuri apsūdzēti par žurnālistes un blogeres Dafnes Karuanas-Galicijas slepkavību 2017.gada 16.oktobrī.

Apsūdzētais Vinsents Muskats šodien atzina vainu viņam izvirzītajās apsūdzībās, un tiesnesis akceptēja Muskata advokāta piedāvāto vienošanos, un piesprieda Muskatam 15 gadu cietumsodu un lika samaksāt 43 000 eiro par tiesas izdevumiem.

Muskats tika aizturēts 2017.gada decembrī reizē ar brāļiem Alfredu un Džordžu Dedžordžo. Visi trīs tika apsūdzēti žurnālistes nogalināšanā, dalībā organizētajā noziedzībā, un sprāgstvielu glabāšanā.

Par līdzdalību slepkavībā aizdomās tiek turēts arī uzņēmējs Jorgens Fenečs. Viņš apsūdzēts par to, ka maksājis Muskatam un brāļiem Dedžordžo par Karuanas-Galicijas slepkavību.

Fenečs noliedz, ka būtu vainīgs viņam izvirzītajās apsūdzības.

Karuanas-Galicijas ģimene paziņojumā, kas tika nolasīts tiesā, pauda cerību, ka Muskatas atzīšanās novedīs pie taisnības panākšanas.

Pagājušajā mēnesī Karuanas-Galicijas dēls Metjū tiesā sacīja, ka viņš un viņa māte lielu daļu no 2017.gada veltīja, lai izmeklētu korupciju, kas saistīta ar spēkstaciju, ko būvēja konsorcijs "Electrogas", kura akcionārs ir Fenečs.

Laikraksts "Times of Malta" šodien ziņoja, ka policija veikusi reidus vairākās vietās un aizturējusi trīs vīriešus, kas tiek turēti aizdomās par slepkavībā izmantotā spridzekļa sagādāšanu.

Domājams, ka Muskatam ir informācija, kas sasaista šos aizturētos ar Karuanas-Galicijas slepkavību un citām slepkavībām Maltā, tostarp jurista Karmela Kirkopa slepkavību 2015.gadā.

"Times of Malta" arī ziņoja, ka Maltas valdība ir pirmdien klusām piekritusi piešķirt Muskatam prezidenta apžēlošanu par viņa lomu Kirkopa lietā apmaiņā pret informāciju par jurista slepkavību.

53 gadus vecā Karuana-Galicija, kura atspoguļoja tā dēvēto Panamas dokumentu skandālu un citas delikātas tēmas, tika nogalināta 2017.gada 16.oktobrī automašīnas sprādzienā netālu no savas mājas.

Karuana-Galicija bija starp Maltas ievērojamākajām personām, pateicoties daudz lasītam žurnālistes blogam, kurā viņa atmaskoja noziedzību un korupciju, vēršoties gan pret toreizējo premjeru Džozefu Muskatu, gan pret opozīcijas pārstāvjiem.

Žurnālistes dēli pēc viņas nāves pieprasīja premjerministra Muskata atkāpšanos, apsūdzot viņu nesodāmības kultūras radīšanā un Maltas pārvēršanā par "mafijas salu".

Pakļaujoties spiedienam saistībā ar pārmetumiem par žurnālistes slepkavības lietas izmeklēšanu, premjerministrs Muskats 2019.gada decembrī paziņoja, ka atkāpsies no amata.

Citi šobrīd lasa

Kādam vīrietim neizprotamā veidā izdevies stundām klaiņot pa vienu no apsargātākajām pasaules vietām 2
Valsts policija brīdina: atkal jauns krāpniecības veids
Austrāliešu laikraksts nejauši publicē prinča Filipa nekrologu
Pievienot komentāru

"Две-три стирки в день и мытье посуды": Клуни рассказал о жизни на карантине с женой и детьми

Букингемский дворец прокомментировал состояние 99-летнего принца Филиппа