Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: arī Gruzijā sākušās valdības oponentu aizturēšanas; pielieto spēku un asaru gāzi

Pasaulē
23. februārī 15:57 2021. gada 23. februārī 15:57
  Jauns.lv / LETA
Gruzijas policija šorīt aizturēja opozīcijas Apvienotās nacionālās kustības (ENM) līderi Niku Meliju, kā arī operācijas gaitā pie partijas biroja likusi lietā asaru gāzi un vardarbīgas metodes, vēl vairāk padziļinot politisko krīzi, kas pērn aizsākās ar apstrīdētajām parlamenta vēlēšanām.

Video kadros redzams, kā lielākās opozīcijas partijas līderis Melija tiek aizvests no partijas galvenās mītnes. Simtiem policistu lika lietā asaru gāzi pret Melijas atbalstītājiem un visu opozīcijas partiju līderiem, kas kopš pagājušās trešdienas bija izveidojuši nometni pie partijas galvenās mītnes. Aizturēja arī daudzus opozīcijas atbalstītājus.

"Ainas pie ENM galvenā biroja šorīt šokē," sociālajā tīkllā "Twitter" rakstīja Lielbritānijas vēstnieks Marks Kleitons. "Vardarbība un haoss ir pēdējais, kas Gruzijai šobrīd ir vajadzīgs. Es mudinu visas puses rīkoties ar savaldību gan tagad, gan tuvākajās dienās."

Meliju apsūdz par masu vardarbības organizēšanu pret valdību vērsto protestu laikā 2019.gadā. Ja viņu atzīs par vainīgu, politiķim draud deviņus gadus ilgs cietumsods. Melija viņam izvirzītās apsūdzības noraida kā politiski motivētas.

2019.gada protestus izraisīja Krievijas parlamentāriešu delegācijas vizīte, kuras laikā reliģiskiem un politiskiem jautājumiem veltītās sanāksmes vadību Gruzijas parlamenta plenārsēžu zālē pārņēma Krievijas Valsts domes delegācijas pārstāvis.

Varasiestāžu plāns par Melijas aizturēšanu ir saasināja politisko krīzi, kurā Gruzija atrodas kopš oktobra parlamenta vēlēšanām.

Vēlēšanās uzvarēja "Gruzijas sapnis", bet opozīcija apgalvo, ka vēlēšanu procesā notikusi krāpšanās. Opozīcijas pārstāvji atteicās ieņemt savas vietas parlamentā un pieprasīja jaunas vēlēšanas.

ASV un Eiropas Savienība pagājušajā nedēļā mudināja Gruzijas valdību krīzi atrisināt mierīgā ceļā un gādāt, ka tieslietu sistēma ir brīva no politiskās angažētības.

Uzzini to, ko ir vērts zināt! Pievienojies!
Pievienojies Jauns.lv Instagram
Pievienojies Jauns.lv Telegram

Citi šobrīd lasa

Februāra pilnmēness: astrologu padomi visām zodiaka zīmēm
Latvijā novērota Covid-19 jaunā celma izteiktāka izplatība 4
"Kāds nolicis, lai izskatītos, ka sabraukti" - uz šosejas Jelgavas novadā vienuviet atrod vairākus kaķu līķus 5
Pievienot komentāru

Леди Гаге удалось вернуть похищенных со стрельбой дорогих французских бульдогов

«Настоящие друзья – подарок судьбы»: Пугачева пришла к Юдашкину и обратилась к Богу