Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Navaļnijs aizturēts pēc ierašanās Šeremetjevas lidostā 20

Pasaulē
17. janvārī 16:32 2021. gada 17. janvārī 16:32 | Papildināts, 17. janvārī 20:24
  Jauns.lv / LETA
Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs šodien no Berlīnes atgriezies Maskavā. Krievijas Federālais sodu izpildes dienests (FSIN) apstiprinājis, ka Navaļnijs ir aizturēts par probācijas nosacījumu pārkāpšanu.

Atsevišķi avoti vēsta, Navaļnijs aizturēts pasu kontroles daļā. Informācijas par to, uz kurieni Navaļnijs aizvests, nav.

"2021.gada 17.janvārī Šeremetjevas lidostā FSIN operatīvās pārvaldes meklēšanas nodaļas darbinieki aizturējuši ar nosacītu sodu notiesāto Alekseju Navaļniju, kurš no 2020.gada 29.decembra atrodas meklēšanā par vairākkārtējiem pārbaudes laika pārkāpumiem," teikts FSIN paziņojumā.

Navaļnijs tika aizturēts pie pasu kontroles daļas (Foto: AFP/Scanpix)

"Tālākus mērus Navaļnijam noteiks tiesa. Līdz tiesas lēmumam viņš atradīsies zem apsardzes. Pilsoņa Navaļnija aizturēšana notikusi atbilstoši FSIN Maskavas priekšnieka lēmumam, saskaņā ar kuru viņš tika izsludināts meklēšanā par sistemātiskiem pārbaudes laika nosacījumu pārkāpumiem," pavēstīja FSIN.

Navaļnijs paliks apcietinājumā līdz tiesas sēdei, bet viņa advokātam, kurš atradās kopā ar Navaļniju lidmašīnā, aizliegts doties līdzi. Tikmēr Vnukovas lidostā, kur sākotnēji bija paredzēta Navaļnija ierašanās, līdz šim ir arestēti 53 cilvēki.

Pēc ierašanās Maskavas lidostā Navaļnijs īsā sarunā ar žurnālistiem teicis, ka jūtas laimīgs, nosaucot šodienu par "labāko dienu pēdējo piecu mēnešu laikā".

Navaļnijs kritizēja varas iestādes par lidmašīnas novirzīšanu un "cilvēku apdraudēšanu". Viņš atvainojās pārējiem pasažieriem par radīto satraukumu un teica, ka nebaidās no aresta.

Navaļnijs ar sievu pēc nosēšanās Šeremetjevas lidostā (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Krievijā viņš ieradies kopā ar sievu. Navaļnijam Maskavā ar lidsabiedrības "Pobeda" reisu, bija jāierodas plkst.19.20 (plkst.18.20 pēc Latvijas laika), tomēr lidmašīna pārvirzīta uz Šeremetjevas starptautisko lidostu.

Virs Vnukovas lidostas tā veica vairākus manevrus, tomēr neveicot nosēšanos.

Kā pavēstīja "Pobeda", tās trīs reisi pārvirzīti uz Šeremetjevas lidostu, jo Vnukovas lidosta tehnisku iemeslu dēļ slēgta. "Telegram" kanāls "Baza" ziņo, ka Vnukovas lidostā salūzusi sniega novākšanas tehnika.

Lidmašīna ar Navļniju svētdienas pēcpusdienā plkst.16.17 pēc Latvijas laika izlidoja no Berlīnes lidostas.

Pie lidostas bija sapulcējies liels skaits mediju un mediju pārstāvji arī lidoja kopā ar Navaļniju.

Vnukovas lidostā tika pastiprināta drošība un sociālajos medijos izliktajos attēlos bija redzamas īpašo uzdevumu vienības un cietumnieku transports.

Navaļnijs bija aicinājis savus atbalstītāju satikt viņu lidostā.

Krievijas Federālais sodu izpildes dienests (FSIN) ceturtdien apstiprināja medijos izskanējušās ziņas par Navaļnija izsludināšanu meklēšanā un spers soļus viņa aizturēšanai.

Runa ir par tā dēvēto "Yves Rocher" krimināllietu. Tās rezultātā Navaļnijam tika piespriesti trīsarpus gadi nosacīta cietumsoda.

Kā ziņots, Navaļnijam pērnā gada 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, un ar saindēšanās simptomiem viņš nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā.

22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, kā arī Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija.

Tagad FSIN vērsies tiesā ar prasību Navaļnijam piespriesto nosacīto sodu nomainīt ar reālu cietumsodu.

Iepriekš FSIN Navaļnijam bija izteicis draudus nomainīt nosacīto sodu pret reālu cietumsodu, jo viņš neievērojot "viņam tiesas uzliktos pienākumus" un "izvairās no kriminālsodu izpildes inspekcijas kontroles".

FSIN pagājušā gada nogalē izplatīja paziņojumu presei, kurā, atsaucoties uz publikāciju žurnālā "The Lancet", norādīts, ka Navaļnijs no slimnīcas Berlīnē, kur viņš tika ārstēts pēc noindēšanas mēģinājuma, izrakstīts 20.septembrī, bet līdz 12.oktobrim "pārgājušas visas viņa slimības sekas".

Tādējādi, pēc varasiestāžu domām, Navaļnijam kā nosacīti notiesātam jau vajadzēja atgriezties Krievijā.

Maskavas tiesa 2014.gada decembrī atzina brāļus Navaļnijus par vainīgiem krāpšanā un uzņēmuma "Yves Rocher" līdzekļu izlaupīšanā, kā arī piesprieda Aleksejam Navaļnijam trīsarpus gadu nosacītu cietumsodu un piecu gadu pārbaudes laiku, bet viņa brālim Oļegam - trīsarpus gadu ieslodzījumu vispārējā režīma kolonijā.

Tiesas noteiktais pārbaudes laiks beidzās 2020.gada 30.decembrī.

Saistītās ziņas

Navaļnijs piezvanījis savam indētājam. Viņš atzinies 6
Krievijas Federālais sodu izpildes dienests apstiprina, ka grasās aizturēt Navaļniju 1
Putins vīpsnājot komentē Navaļnija indēšanu: "Kāpēc viņš būtu jāindē. Kam viņš ir vajadzīgs?" 6

Tajā paša laikā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) atzinusi, ka brāļiem Navaļnijiem šajā lietā bijušas liegtas tiesības uz taisnīgu tiesu, un Krievijas Tieslietu ministrija izmaksājusi viņiem ECT noteiktās kompensācijas.

Citi šobrīd lasa

Lucavsalas dārziņu mazzināmā vēsture: tos ierīkoja, lai cīnītos pret žūpību, bet vēlāk pārvērta par lidlauku
Futbols uz mirušo kauliem: gatavojoties Pasaules kausam Katarā, pēkšņi miruši tūkstošiem strādnieku
Covid-19 mezgls man kļuvis pārāk ciešs un sāpīgs. Nellija Ločmele nolēmusi paņemt pauzi 1
Skatīt visus komentārus

«Она стала очень гламурной»: Меган уличили в подражании Ким Кардашьян

14-летня дочь Джоли и Питта обзавелась новым женственным хобби