Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Brutāli un ar spēku. VIDEO: kā Krievijā "tiek galā" ar Jehovas lieciniekiem

Pasaulē
2020. gada 27. novembrī 10:08 2020. gada 27. novembrī 10:08
  Jauns.lv
Krievijā, kur 2017. gadā Jehovas liecinieku darbību pasludināja par nelikumīgu un atzina to par ekstrēmistu organizāciju, sākta jauna krimināllieta un notiek kratīšanas - dažus kadrus Krievijas Izmeklēšanas komiteja publicējusi savos informatīvajos kanālos, parādot, ka šīs organizācijas pārstāvjus tur apkaro bez liekas "krāmēšanās". 

Izmeklēšanas komitejas publicētajos kadros redzams, kā operatīvie darbinieki ar lauzni atver durvis, izraujot tās ārā no ailas, un iebrāžas kādā dzīvoklī. Vēlāk tiek parādīti kadri ar kratīšanas rezultātā savāktajiem pierādījumiem.

Krievijā atkal ķeras pie Jehovas lieciniekiem

Izmeklēšanas komiteja pavēstīja, ka jaunā izmeklēšana sākta uz aizdomu pamata, ka atsācis darboties Jehovas vadības centrs un vietējās filiāles, vēstīja aģentūra LETA.

Izmeklētāji paziņoja, ka saistībā ar izmeklēšanu vairāk nekā 20 reģionos visā valstī tiek veiktas kratīšanas un vairāki cilvēki aizturēti.

Krievijā Jehovas liecinieki 2017.gadā tika pasludināti ārpus likuma un atzīti par ekstrēmistu organizāciju. Kopš tā laika aizturēti vairāki desmiti Jehovas liecinieku un simtiem izvirzītas kriminālapsūdzības.

XIX gadsimta beigās dibinātajai kustībai bieži nākas saskarties ar problēmām saistībā ar sekotāju centieniem izplātīt mācību dažādās valstīs, kā arī tāpēc, ka sekotāji atsakās respektēt valsts simbolus, arī karogus.

Krievijā, kur iedzīvotāju vairākums ir pareizticīgie, ir arī aptuveni 175 000 Jehovas liecinieku.

Krievijas Izmeklēšanas komiteja atklāja, ka identificējusi vairākus Jehovas liecinieku līderus un sekotājus un aizturējusi viņus.

Vairāki Jehovas liecinieki kopš 2019.gada jūnija slepus tikušies kādā dzīvoklī Maskavā, kur apsprieduši reliģisku literatūru un pievērsuši savai ticībai vairākus maskaviešus, pavēstīja komiteja.

Jehovas liecinieki darbojas arī Latvijā, šeit viņiem, pēc 2016. gada aplēsēm, ir mazliet vairāk par 2000 aktīvu locekļu. Par organizācijas darbību Latvijā atbild filiāle, kas atrodas Somijā. 

Interesanti, ka šobrīd kāda Jehovas liecinieku ģimene tiesājas ar Latvijas valsti, prasot, lai tā apmaksātu ārstēšanās procesu, kurā varētu iztikt bez asins transfūzijas jeb pārliešanas, jo tā šīs draudzes locekļiem nav atļauta. 
 

Citi šobrīd lasa

Pandēmija piebeigusi lielāko bordeli pasaulē, kur ziedu laikos apkalpoja līdz 1000 klientu dienā 1
Par darbībām pret Latvijas valsti apsūdzības uzrādītas trīs personām 7
Tiesa Jeremejeva pārstāvētajai "Tautas varas frontei" aizliedz veikt publisko darbību 17
Pievienot komentāru

Самая сексуальная спортсменка мира снялась в коротком топе с глубоким декольте

Галкин показал свою маму, на которую похожа его дочь Лиза