Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Patvēruma meklētājs no Irākas Fahads Firas visā krāšņumā.

Bravūrīgs un melīgs "bēgļu puisis" izprovocējis karstas debates par imigrāciju Somijā. FOTO

Pasaulē
2015. gada 15. septembrī 08:50 2015. gada 15. septembrī 08:50
 
Viss sākās ar to, ka sestdienas vakarā, kad somu televīzijas kanāls MTV pārraidīja īsu sarunu starp somu premjerministru Juhu Sipile un patvēruma meklētāju Fahadu Firasu no Oulu bēgļu centra.

Intervijā puisis skaidro, ka varbūt viņš izskatoties "liels", bet viņš esot tikai 17 gadus vecs un varot to pierādīt. Viņš apgalvo arī to, ka viņa tēvs ticis nogalināts, bet viņš pat bijis nolaupīts. Puisis stāsta, ka esot no Irākas. Premjerministrs viņu uzklausa un līdzjūtīgi māj ar galvu.

Premjerministru tik ļoti aizkustināja šī tikšanās ar bēgļiem, ka viņš piekrita ļaut tiem apmesties savā mājā, Oulu rajonā, šī gada beigās, kad viņa ģimene pārvāksies uz Dienvidsomiju.

Skatoties interviju, cilvēki nespēja noticēt savām acīm un sāka meklēt vairāk informācijas, un daudz kas arī tika atrasts.

Interesenti sociālajos tīklos atklājuši, ka šis 17 gadīgais jaunietis ir dzimis 1995. gada 16.novembrī. Viņam pēc pāris mēnešiem apritēs 20. Fahadam varētu būt arī militārā pieredze, turklāt pirms ierašanās Somijā viņš ir dzīvojis diezgan daudzās valstīs, piemēram, Vācijā un Bulgārijā. Balstoties uz viņa paša ierakstiem internetā, viņš, šķiet, ir pavadījis kādu laiku cietumā par uzbrukumu kādam jaunietim. Arī par Bulgāriju, tās iedzīvotājiem un visu valsti bravūrīgais Fahads sociālajos tīklos izteicies neglaimojoši. Viņš draudējis nogalināt arī kādu interneta lietotāju.

Somi apskatot puiša sociālo tīklu profilu ir ievērojuši, ka Fahads ir Allaha kalps un viņam patīk trennēt ķermeņa augšdaļu. Savā profilā puisis norādījis savas mīļākās filmas - "Asslovers" un "Texas Chain Saw Massacre".

Kādā no sociālajiem tīkliem viņš ierakstījis: "Mans vārds ir Fahads, kas nozīmē gepards, un jūs visi esat aitas, esiet uzmanīgi."

Kas tieši saniknoja somus?

Kas cilvēkus tā saniknoja? Sarkanais krusts lūdz cilvēkus ziedot naudu, drēbes, piedalīties brīvprātīgo darbā, adīt vilnas zeķes priekš viņiem un pat uzņemt bēgļus savās mājās. Un cilvēki dod ko vien spēj, lai gan somu Sarkanais krusts pelna aptuveni 65 miljonu eiro gadā, pārdodot somu ziedotās asinis. Tomēr cilvēki ziedo un dod. Dod "nabaga" bēgļiem.

"Kad jūs redzat šo puisi televīzijā, saprotiet, ka 80% no bēgļiem, kuri ierodas Somijā, ir tādi paši jauni vīrieši kā viņš – nevis sievietes, bērni vai ģimenes," raksta kāds sašutis soms.

"Šobrīd Eiropu pārpludina šādi jauni vīrieši, bet vadošie mediji Somijā to cenšas piesegt, līdz patiesība atklājās un cilvēki sāka diskutēt par to, kas īsti notiek. Daudzi atver acis pirmoreiz, bet diskusijas ir tikai sākušās," viņš turpina.

Somijas premjerministrs Juhe Sipile sarunājas ar Fahadu Firasu - video:


Kasjauns.lv/Foto: Ekrānuzņēmi mvlehti.net

Citi šobrīd lasa

Biedējoši pat astronomam: Galaktikā pamanīts nezināms, rotējošs objekts 4
Pēc kuņģa izmeklēšanas procedūras klīnikā Krievijā miruši trīs pacienti 1
"Nevakcinētie savu izvēli ir izdarījuši." Viļņas mērs aicina atcelt visus Covid-19 pandēmijas ierobežojumus 3
Pievienot komentāru