Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Apvienotie Arābu Emirāti sper milzīgu soli liberālajā virzienā - atļauj alkoholu un kopdzīvi bez laulības
Baseina ballīte kūrortā Abū Dabī – Emirāti arī līdz šim bijuši liberālākā Persijas līča valsts. (Foto: Vida Press)

Apvienotie Arābu Emirāti sper milzīgu soli liberālajā virzienā - atļauj alkoholu un kopdzīvi bez laulības 2

Pasaulē
21. novembrī 06:52 2020. gada 21. novembrī 06:52
  Kas Jauns Avīze
Apvienotie Arābu Emirāti spēruši negaidīti liberālu soli – grādīgo dzērienu lietošana bez licences un kopdzīve bez laulības šajā valstī vairs nav noziegums.

Prezidents Halifa bin Zajeds al Nahajans parakstījis grozījumus likumā par personisko statusu, federālajā kriminālkodeksā un kriminālprocesa likumā. Tā ir lielākā pārmaiņa Emirātu likumdošanā pēdējo trīs gadu laikā.

Reformas mērķis ir piesaistīt vairāk tūristu un arī vienkāršot dzīvi vietējiem iedzīvotājiem. Tagad dekriminalizēta alkohola lietošana, glabāšana un pārdošana bez licences, bet saglabāts vecuma cenzs – 21 gads.

Ierobežojumi pakāpeniski mīkstināti kopš 2018. gada, kad Abū Dabī pat atcēla sausās dienas – alkohola aizliegumu reliģisko svētku priekšvakarā un laikā. Šā gada septembrī Abū Dabī atcēla alkohola licenci – prasību saņemt īpašu karti, kas ļāva iegādāties alkoholu veikalos un restorānos. Dubaijā licences sistēma pastāvēja līdz pēdējiem grozījumiem, tāda bija jāiegādājas arī tūristiem.

Atļauts arī dzīvot kopā pāriem, kas nav ne laulātie, ne radinieki. Noziegums pat vairs nav attiecības no 14 gadu vecuma, ja tās bijušas brīvprātīgas. Vienlaikus pastiprināts sods par seksuālu uzbrukumu nepilngadīgajiem un cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem – varmākas riskē ar nāvessodu.

No kriminālkodeksa izņemts pants par pašnāvības mēģinājumu, un vairs nedraud atbildība, ja mēģināts sniegt neatliekamo palīdzību citam cilvēkam, kurš tomēr nomiris.

Ļoti būtisks lēmums ir ieviest bargu sodu par goda slepkavību, kad vīrietis nogalina savu radinieci, pat meitu vai māsu. Ļoti bieži motīvs ir ārlaulības sakari vai pat tikai aizdomas, un slepkava varēja tikt cauri ar maigu spriedumu. Tagad Emirātos par šādām slepkavībām tiesās kā par visām citām.

Valsts ziņu aģentūra WAM vēsta, ka izmaiņas veiktas, jo Emirāti stingri aizstāv sieviešu tiesības. Ieviesti arī stingrāki sodi vīriešiem par varmācību pret sievietēm, tostarp par uzmākšanos uz ielas.

Saistītās ziņas

FOTO: "Rolls Royce", "Ferrari", "Mustang" - tā izskatās luksusa automašīnu kapsētā Apvienotajos Arābu Emirātos 10
Arābu hokeja pavasaris: kā attiecības uz ledus skaidro pasaules vājākās hokeja izlases 1
Apvienoto Arābu Emirātu šarms

Agrāk Emirātos varēja nokļūt cietumā par ārlaulības seksu, arī ārzemnieki un pat izvarošanas upuri. 2016. gadā britu tūristei piesprieda cietumsodu. Viņa vērsās policijā par grupveida izvarošanu, bet varas iestādes cietušo apvainoja melos un sodīja par “amorālu uzvedību”. 2013. gadā norvēģu tūristei piesprieda trīsreiz ilgāku nebrīvi nekā viņas izvarotājam.

Citi šobrīd lasa

Tas maina visu: mājsaimniece atklāj, kā acumirklī notīrīt aizsalušu auto vējstiklu 4
Kāzās ar sešām draudzenēm stāvoklī: skandalozais Nigērijas uzņēmējs atkal šokē sabiedrību 6
Vents Armands Krauklis kāzu jubilejā saņem līdzjūtīgus jautājumus par... sievas romānu ar savu vietnieku
Skatīt visus komentārus

Заморское счастье: Водянова, Шейк, Курникова и другие звезды, выбравшие в мужья иностранцев

"Теперь можно вместо Тарзана выступать": Наташа Королева изменила прическу и стала копией мужа