Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Haoss un baisi skati Baltkrievijā: pēc ziņām par Lukašenko uzvaru vēlēšanās sākušies masu protesti
Protesti Minskā (Foto: AFP/Scanpix)

Haoss un baisi skati Baltkrievijā: pēc ziņām par Lukašenko uzvaru vēlēšanās sākušies masu protesti 12

Ārzemēs
9. augustā 23:26 2020. gada 9. augustā 23:26
  Jauns.lv / LETA
Baltkrievijā svētdienas vakarā pēc iecirkņu slēgšanas publiskotās oficiālās nobalsojušo aptaujas rezultāti vēsta par autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko pārliecinošu uzvaru, savukārt opozīcijas aptaujās ar līdzīgu vairākumu vadībā ir Lukašenko galvenā sāncense Svetlana Tihanovska.

Lukašenko svētdien notikušajās vēlēšanās saņēmis 79,7% balsu, bet Tihanovska - 6,8% balsu, ziņo oficiālā informācijas aģentūra "BelTA", atsaucoties uz aptauju, ko veikusi jauniešu socioloģisko pētījumu laboratorija BKMO pēc NVS valstu teleradiokompānijas "Mir" pārstāvniecības Baltkrievijā pasūtījuma.

Savukārt lietotnes "Telegram" kanāla  "Sovremennaja Belarusj" nobalsojušo vēlētāju aptaujā Tihanovskai ir 71,1%, bet Lukašenko  - 15,5% balsu, ziņo opozīcijas portāls "Hartija '97".

Tas arī vēsta, ka vietnes "Belorusskij partizan" aptaujā Tihanovskai ir 64,9%, bet Lukašenko - 16,1% balsu.

Pārējiem trim kandidātiem visās aptaujās ir nenozīmīgs balsu skaits.

Pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas visā Baltkrievijā, galvenokārt galvaspilsētā Minskā, sākušies plaši protesti. Tiek ziņots arī par sadursmēm ar policiju.

Foto: AFP/Scanpix
Foto: AFP/Scanpix

Uz sanākušajiem tiek raidīta asaru gāze. Plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka Minskā svētdienas vakarā notikušas protestētāju sadursmes ar omoniešiem, tūkstošiem opozīcijas atbalstītāju pulcējušies Baranovičos, protesti notiek arī citās pilsētās.

Cilvēki protestē arī Krievijā pie Baltkrievijas vēstniecības.

Opozīcijas kandidāte svētdien notikušajās Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās Svetlana Tihanovska paziņojusi, ka neuzticas varas iestāžu publiskotajiem rezultātiem atbilstoši kuriem vēlēšanās uzvarējis autoritārais prezidents Aleksandrs Lukašenko un uzsvērusi, ka "vairākums ir ar mums".

"Es ticu savam acīm un es redzu, ka vairākums ir ar mums," preses konferencē Minskā sacīja Tihanovska.

Tihanovska preses konferencē uzsvēra, ka viņas mītiņos piedalījušies desmitiem tūkstoši cilvēku, tāpēc "mēs jau esam uzvarējuši, esam pārvarējuši savas bailes, apātiju un vienaldzību".

Jau ziņots, ka Baltkrievijā svētdien notika prezidenta vēlēšanas, kurā ilggadējā autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko galvenā sāncense bija opozicionāre Svetlana Tihanovska. Tomēr gaidāms, ka varasiestādes viltos vēlēšanu rezultātus, lai panāktu Lukašenko palikšanu pie varas.

Tihanovska solījusi, ka gadījumā, ja viņa uzvarētu vēlēšanās, tiks sarīkotas jaunas prezidenta vēlēšanas, kurās brīvi varēs kandidēt visi opozīcijas pārstāvji, arī tie, kuri pašlaik ir aiz restēm.

Citi šobrīd lasa

Fiksē BMW autovadītāju, kurš atļauto braukšanas ātrumu pārsniedz gandrīz par 100 km/h
VIDEO: Dobelē cilvēku simti izdejo virālo "Jerusalema" un izaicina citas Latvijas pilsētas 8
Krieķis: Rebenoku brutāli sita, salaužot žokli un galvaskausu; notikušais neliecina par laupīšanas uzbrukumu 11
Skatīt visus komentārus

Алексей Навальный рассказал, как жена вернула его к жизни

Принцесса Евгения молчит о беременности, но прикрывает растущий живот сумкой