Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: kravas konteineros Nīderlandē atrasti cilvēku spīdzināšanai rūpīgi gatavoti moku kambari 3

Ārzemēs
8. jūlijā 14:08 2020. gada 8. jūlijā 14:08
  Jauns.lv
Nīderlandes policija uzgājusi spīdzināšanas vietu, kas ieslēpta kravas konteineros, ziņo CNN. Konteineri izklāti ar skaņu necaurlaidīgiem materiāliem, turklāt tajos atradušās ierīces, kas, šķiet, izmantotas spīdzināšanai.

Policisti 22.jūnijā veikuši reidu netālu no Nīderlandes un Beļģijas robežas. Likumsargi arestējuši sešus vīriešus, kuri tiek turēti aizdomās par cilvēku nolaupīšanu un ķīlnieku sagrābšanu.

Varas iestādes apgalvo, ka izmeklēšana sākusies jau aprīlī. Likumsargi piekļuvuši šifrētam tērzēšanas tīklam "EncroChat", tādējādi izsekojot grupas kustības un plānus. No sarunām bija secināms, kas ir noskatītie upuri.

Likumsargi uzgājuši sešus kravas konteinerus, kas pārveidoti par "cietuma kamerām", kā arī dažādus asus priekšmetus, tostarp zaru šķēres, dārza grieznes, skalpeļus, rokas zāģi, knaibles. Atrasti arī vairāki roku dzelži un melni kokvilnas maisi. Konteineros uzstādītas arī kameras.

"Katrā konteinerā pie griestiem un grīdas piestiprināti roku dzelži, lai aiz tiem kādu varētu piekarināt," teikts policijas paziņojumā. "Telpas noklātas ar trokšņus izolējošiem paneļiem un siltumizolējošo foliju." Vienā no telpām atradies arī zobārstniecības krēsls ar kāju un roku siksnām. Kratīšanas laikā kādā mājā Roterdamā atrasti arī 24 kilogrami psihoaktīvās vielas MDMA.

Policisti atraduši arī trīs nozagtus kravas furgonus, divus "BMW" markas spēkratus, kā arī 25 ieročus. 

Seši notikušā sakarā arestētie vīrieši ir no Nīderlandes. Pašreiz viņi atrodas pirmdien Amsterdamas tiesas piespriestajā 90 dienu apcietinājumā.

Likumsargi uzgājuši sešus kravas konteinerus, kas pārveidoti par "cietuma kamerām" (Foto: AP/Scanpix)

Vērienīgais atklājums nācis klajā pēc virknes veiksmīgu reidu, ko veikusi Apvienotās Karalistes un Eiropas valstu policija. Pamatojoties uz tīklā "EncroChat" iegūto informāciju, Lielbritānijā un Nīderlandē arestēti vairāki simti noziedznieku un konfiscētas vairāk nekā 27 tonnas narkotisko vielu. "EncroChat" bijis "noziedzīgs tirgus laukums", ko visā pasaulē izmantojuši pat 60 000 cilvēku, lai koordinētu nelegālu preču apriti, naudas atmazgāšanu un konkurentu slepkavību plānus.

Citi šobrīd lasa

Varis Vētra sajūsmā par Imanta Kalniņa mazmeitas talantu 1
Dārgs šampanietis uz jahtas - tā ar vērienu uzdzīvo "Rīgas satiksmes" valdes locekle Krūkle 27
FOTO: Juglas ezerā izskanējis pirmais starpžanru mūzikas festivāls "Laivā" 2
Tēmas: Nīderlande, BMW
Skatīt visus komentārus

62-летний Валерий Сюткин в четвертый раз стал отцом

"Почему без шпагата и шубы?": обнаженная Волочкова окунулась в именную купель