foto: AP/Scanpix
Teksasa aptur Covid-19 krīzes ierobežojumu atcelšanu
Pasaulē
2020. gada 25. jūnijs, 21:55

Teksasa aptur Covid-19 krīzes ierobežojumu atcelšanu

Jauns.lv / LETA

ASV Teksasas štats apturējis koronavīrusa pandēmijas dēļ ieviesto ierobežojumu mazināšanas soļus, šādi reaģējot uz jauno inficēšanās gadījumu skaita pieaugumu.

ASV jauno inficēšanās gadījumu skaits tuvojas rekordlīmenim, un aizvadīto 24 stundu laikā apstiprināti vairāk nekā 35 900 jaunu inficēšanās gadījumu, liecina Džonsa Hopkinsa universitātes aplēses.

Teksasa bija viens no štatiem, kas pēc vairākiem stingrā izolācijas režīma mēnešiem ierobežojumu mazināšanu jūnija sākumā veica radikāli.

"Teksasas štats ieturēs pauzi attiecībā uz tālākiem Teksasas atvēršanas soļiem, štatam šādi reaģējot uz neseno Covid-19 gadījumu un hospitalizācijas gadījumu skaita pieaugumu," teikts gubernatora Grega Abota biroja paziņojumā.

"Pēdējais, ko mēs gribam darīt, ir, lai štats virzās atpakaļ un slēdz uzņēmumus. Šī pagaidu pauze palīdzēs mūsu štatam ierobežot izplatību," norādīja Abots, mudinot iedzīvotājus valkāt maskas un ievērot sociālo distancēšanos.

Abots ir prezidenta Donalda Trampa sabiedrotais, bet viņa pēdējais paziņojums ir asā kontrastā ar prezidenta nostāju, kurš centies signalizēt, ka vīrusa krīze pamatā ir beigusies.

Ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits ASV pārsniedzis 121 000.

Ņujorkas, Ņūdžersijas un Konektikutas štati, kas cīņā ar koronavīrusu panākuši ievērojamu progresu, trešdien mudināja viesus no Teksasas, Floridas un Alabamas, kur uzliesmojuma problēmas turpinās, ievērot paškarantīnu.

Vairākos dienvidu un rietumu štatos pieredzētais jauno inficēšanās gadījumu skaita pieaugums ir satraucošs,  norādīja Baltā nama padomnieks un vecākais zinātnieks Entonijs Fauči.