Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Vācijas kanclere Angela Merkele. (Foto: EPA/Scanpix)

Merkele aizstāv pamatbrīvību ierobežošanu pandēmijas laikā 3

Ārzemēs
23. maijā 15:45 2020. gada 23. maijā 15:45
  Jauns.lv / LETA
Vācijas kanclere Angela Merkele sestdien pauda aizstāvības vārdus ierobežojumiem, kas pamatbrīvībām noteikti koronavīrusa pandēmijas dēļ, vienlaikus atzīstot, ka šie ierobežojumi ir slogs demokrātijai.

Iknedēļas podkāstā, kas tika klajā laists sestdien, kad tiek atzīmēta Konstitūcijas diena, konservatīvā politiķe sacīja, ka saprot pilsoņu bažas par ierobežojumiem pandēmijas laikā.

Valdības attieksme pret pamatbrīvību ierobežošanu nav bezrūpīga, uzsvēra kanclere. "Tāpēc tiem ir jābūt tik īsiem, cik vien tas ir iespējams. Bet tie bija  nepieciešami, un mēs tos vienmēr esam attaisnojuši, jo mēs jūtamies atbildīgi par cilvēku cieņu, kā tas ir noteikts Pamatlikuma pirmajā pantā," viņa skaidroja.

Tas ietver arī veselības aprūpes sistēmas pārslodzes nepieļaujamību, un to par laimi ir izdevies nodrošināt, sacīja Merkele.

"Protams, mums tagad, kad ierobežojumi tiek atcelti, ir jāattaisno, kāpēc kaut kas netiek atcelts, bet kaut kas tiek. Un, protams, mums vienmēr šādi jāizvērtē pasākumu proporcionalitāte," viņa piebilda.

Kā atzina kanclere, viņu priecē tas, ka pašreizējā epidemioloģiskajā situācijā daudz kas, kam vairākas nedēļās bija noteikti ierobežojumi, atkal ir iespējams.

Saistītās ziņas

Vācijā ar jauno koronavīrusu inficējušies aptuveni 20 000 medicīnas darbinieku
Vācijā dzīvojošās Latvijas ārstes aicinājums: nekļūt par Tīfa Mēriju 5
Kafejnīcā Vācijā klientiem uz galvas liek vilkt baseina švammes 15

Ar Covid-19 saistīto nāves gadījumu skaits Vācijā sasniedzis 8199, liecina līdz sestdienai apkopotie dati. Apstiprināta vismaz 177 700 cilvēku inficēšanās ar koronavīrusu.

Vairākās Vācijas pilsētās sestdien plānotas demonstrācijas pret valsts noteiktajiem pandēmijas laika ierobežojumiem.

Iepriekšējās nedēļas nogalēs tūkstošiem cilvēku piedalījušies demonstrācijās pret valdības pandēmijas politiku un pamatbrīvību ierobežojumiem. Notikušas arī kontrdemonstrācijas pret sazvērestības teoriju piekritējiem un "labējā spārna aģitāciju".

Citi šobrīd lasa

Kurā zodiaka zīmē dzimušās ir vislabākās sievas 5
Noskaidrojies patiesais hercogieņu Ketrīnas un Meganas attiecību izjukšanas iemesls 7
Vīrietis satiek agresīvu ēdiena kurjeru, kurš latviski nesaprot ne vārda 30
Skatīt visus komentārus

Брэд Питт и Анджелина Джоли объединились, чтобы устроить Шайло незабываемое 14-летие

Герцогиня Меган обратилась в полицию: она чувствует себя в опасности в новом доме