Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Cilvēks šķērso ielu Ņujorkas Taimskvērā (Foto: REUTERS/SCANPIX)

FOTO: apceļo pasauli caur bildēm un aplūko, kā pandēmija izmainījusi ierasto dzīves kārtību

Ārzemēs
7. aprīlī 17:12 2020. gada 7. aprīlī 17:12
  Jauns.lv
Kopš marta sākuma, kad pasaulē izsludināta Covid-19 pandēmija, dzīve mainījusies teju visās pasaules vietās. Ielas kļuvušas tukšākas, slimnīcas pilnākas, kādreiz tūristu pārpildītie plači mainījušies līdz nepazīšanai.

Par to, kā cilvēki dzīvo citur, var uzzināt caur fotogrāfijām. Ja pirms pandēmijas spilgtus iespaidus varējām gūt ceļojot, tad tagad neatliek nekas cits, kā pasauli skatīt caur fotogrāfu sarūpētajām liecībām.

Šobrīd, kad aktuāla ir sociālā distancēšanās un pašizolēšanās, skati sabiedriskās vietās kļūst arvien vientulīgāki. Lielākās pasaules pilsētas var atgūties no ierastās dunas un aizņemtu cilvēku steigas.

Vientulīgāk dzīve rit ne tikai pilsētās, bet arī pie dabas. Viena no vietām, kur pilsētnieks kaut nedaudz var sajusties tuvāk dabai, ir zooloģiskais dārzs. Tomēr šobrīd daudzviet zvēru dārzi ir slēgti vai arī niecīgi apmeklēti. Kamēr ienākumi ir sarukuši, darbiniekiem jāturpina rūpēties par zoodārzu iemītniekiem. Ja vien viņi varētu pateikt, ko par šo visu domā..

Vieni no visčaklāk strādājošajiem šajā pandēmijas laikā viennozīmīgi ir mediķi. Iedzīvotāji visā pasaulē ir aicināti pulksten 21.00 aplaudēt un pateikties visiem ārkārtas dienestu darbiniekiem, kuri turpina bez apstājas palīdzēt sabiedrībai pārvarēt grūtos brīžus.

Lielu triecienu pandēmija izraisījusi ne tikai valstu veselības aprūpes sistēmās, bet arī izglītības nozarē. Lielā daļā pasaules valstu pieņemts lēmums slēgt mācību iestādes un nodrošināt mācību procesu attālināti.

Skolēni, studenti un skolotāji šīs dienas pavada pie modernajām tehnoloģijām. 

Arī darba vietas lielākoties cilvēki pašlaik cenšas ierīkot mājās. Ja pirms pandēmijas viens no steidzīgākajiem un aizņemtākajiem brīžiem darba dienā bija pusdienlaiks, tad tagad tas ne ar ko neatšķiras no agra svētdienas rīta.

Ja gadās aizmirst, kā dzīvojām pirms pandēmijas, to visuzskatāmāk atgādinās šīs "pirms un pēc" fotogrāfijas. Vairs nekādas drūzmēšanās, steigas un kņadas - Covid-19 mūs ir piespiedis uz mirkli apstāties.

Citi šobrīd lasa

Kā pandēmijas laikā sadzīvot ar diagnozi – vēzis. Saruna ar onkologu Jāni Kāpostiņu
Covid-19 nedaudz atkāpjas: eksperts nosauc vietas, kur nedrīkst zaudēt modrību 1
Bruknas kopienas vadītājs Andrejs Mediņš nāk klajā ar savdabīgiem izteikumiem; mācītāja viedokli skarbi komentē speciālisti
Tēmas: Koronavīruss
Pievienot komentāru

Жена Робби Уильямса заявила о нежелании скрывать от детей его "распутное" прошлое

"В институте я была - пацан!": Агата Муцениеце удивила подписчиков неожиданным фото