Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AFP/Scanpix

Pentagons: ASV Irākā veikušas uzlidojumus Irānas atbalstītam grupējumam

Pasaulē
2020. gada 13. martā 10:20 2020. gada 13. martā 10:20
  Jauns.lv / LETA
ASV ceturtdien Irākā veikušas uzlidojumus Irānas atbalstīto šiītu kaujinieku grupējuma biedriem, kas, kā tie uzskatīts, ir atbildīgi par trešdienas raķešu triecienu uz ziemeļiem no Bagdādes, kurā tika nogalināti un ievainoti amerikāņu un britu karavīri, pavēstīja Pentagons.

ASV reaktīvie iznīcinātāji veikuši uzlidojumus pieciem objektiem,  galvenokārt vēršoties pret grupējuma "Kataib Hezbollah" (""Hezbollah" brigādes") ieroču objektiem Irākā, pavēstīja ASV amatpersonas.

""Hezbollah" brigādes" ietilpst Irākas paramilitāro grupējumu aliansē "Hashed al Shaabi" ("Tautas mobilizācijas spēki"), kas  apvieno lielākoties šiītu grupējumus.

Uzlidojumi vērsti pret piecām bruņojuma noliktavām, lai "būtiski samazinātu viņu iespējas veikt uzbrukumus nākotnē", teikts Aizsardzības ministrijas paziņojumā.

Uzlidojumi iezīmē strauju eskalāciju spriedzē starp ASV un Irānu, kā arī tās atbalstītajiem Irākas paramilitārajiem grupējumiem.

ASV amatpersonas jau iepriekš draudēja atriebties par trešdienas raķešu uzbrukumu Bagdādes reģionā, skaidri norādot, ka zina, kas šo uzbrukumu veicis un ka vainīgie tiks saukti pie atbildības.

Spriedze reģionā pieauga 3.janvārī, kad ASV drona triecienā pie Bagdādes lidostas tika nogalināti desmit cilvēki - pieci irākieši un pieci irāņi, arī Irānas ģenerālis Kasems Soleimani un Irākas "Tautas mobilizācijas spēku" vadītāja vietnieks Abu Mahdi al Muhandiss, kas bija arī viens no ""Hezbollah" brigāžu" dibinātājiem. 

Šis trieciens bija vērsts pret Soleimani un tika īstenots pēc ASV prezidenta Donalda Trampa rīkojuma.

Atbildot uz Soleimani nogalināšanu, Irāna 8.janvārī uz divām bāzēm Irākā, kur izvietoti ASV karavīri, raidīja 22 raķetes.

ASV kara aviācijas uzlidojumi ceturtdien notikuši galvenokārt Bagdādes reģionā.

Kā sacīja ASV amatpersona, upuru skaits uzlidojumos varētu būt mazāks par 50, jo tie pamatā bijuši vērsti pret bruņojumu.

Irākas "Tautas mobilizācijas spēku" amatpersona ziņu aģentūrai "Associated Press" apliecināja, ka Džufr as Saherā nogalināti divi Irākas federālās policijas darbinieki.

Irākas armijas paziņojumā teikts, ka gaisa spēku "agresija" notikusi plkst.1.15 Džufr as Saherā, Al Musajibā, Nadžafā un Aleksandrijā pret "Tautas mobilizācijas spēku" galveno mītni, rezerves pulkiem un Irākas armijas 9.divīzijas desantniekiem.

Irākā trešdien notika raķešu uzbrukums pie Bagdādes esošajai Tadži karabāzei, kurā dislocēti ASV vadītās koalīcijas karavīri, un šajā uzbrukumā tika nogalināti trīs koalīcijas locekļi, apstiprināja ASV armija. Uzbrukumā dzīvību zaudēja divi amerikāņi un viens brits. 12 cilvēki ievainoti.

 

Citi šobrīd lasa

Aleks Boldvins sniedz pirmo interviju pēc traģiskā negadījuma: "Ja uzskatītu, ka esmu vainīgs, būtu sevi jau nogalinājis" 1
Praktiskas idejas, kā Ziemassvētku noskaņu mājās ieviest jau pirms svētkiem
"Neviens jau nedomāja, ka mūsu mājā ar trim atslēgām var iekļūt" - ģimenei Teikā nozog velosipēdu
Pievienot komentāru

ВИДЕО: ностальгический диалог Димы Билана и Александра Градского не вошел в шоу "Голос"

Отказалась от кино из-за сравнений с мамой: как живет дочь актрисы Марины Голуб, трагически погибшей в 54 года