Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pēdējo 24 stundu laikā Dienvidkorejā ir reģistrēti 169 jauni inficēšanās gadījumi (Foto: EPA/Scanpix)

Strauji pieaudzis Dienvidkorejā ar jauno koronavīrusu inficēto skaits, 11 miruši

Ārzemēs
2020. gada 26. februārī 07:34 2020. gada 26. februārī 07:34
  Jauns.lv / LETA
Dienvidkorejā ar jauno koronavīrusu "Covid-19" inficēto cilvēku skaits ir pārsniedzis tūkstoti, bet ar to mirušo skaits pieaudzis līdz 11, trešdien paziņoja Korejas Slimību kontroles un novēršanas centrs.

Pēdējo 24 stundu laikā Dienvidkorejā ir reģistrēti 169 jauni inficēšanās gadījumi, palielinot kopējo inficēšanās gadījumu skaitu līdz 1146. Vīrusa izraisīto nāves gadījumu skaits ir pieaudzis no 10 līdz 11.

Jaunā koronavīrusa uzliesmojums Dienvidkorejā, galvenokārt Gjonsanpukto provinces Degu un Čondo pilsētās, ir lielākais ārpus Ķīnas, kur šīs vīruss sāka izplatīties pērnā gada decembrī.

No jaunajiem inficēšanās gadījumiem 153 reģistrēti  Gjonsanpukto provincē, tai skaitā 134 Degu pilsētā. Lielākā daļa no inficēšanās gadījumiem Dienvidkorejā ir saistīti ar vienu baznīcu pie Degu pilsētas un ar slimnīcu Čondo pilsētā.

Pēdējo 24 stundu laikā Dienvidkorejā ir reģistrēti 169 jauni inficēšanās gadījumi (Foto: EPA/Scanpix)

Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins otrdien raksturoja situāciju valstī kā "ļoti nopietnu" un piebilda, ka ir ļoti svarīgi nākamās nedēļas laikā apkarot vīrusa izplatīšanos.

ASV armija paziņoja, ka ir ievietots karantīnā 23 gadus vecs amerikāņu karavīrs Dienvidkorejā, kuram "Covid-19" tests ir pozitīvs. Viņš bija bāzēts ASV armijas bāzē "Camp Caroll" kādā pilsētā pie Degu un šonedēļ bija apmeklējis ASV armijas bāzi "Camp Walker" Degu pilsētā. 

Tikmēr Ķīnā vīrusa upuru skaits ir pieaudzis līdz 2715, pēdējo 24 stundu laikā ar šo vīrusu nomirstot 52 cilvēkiem, kas ir lēnākais upuru skaita pieaugums vienā diennaktī vairāk nekā triju nedēļu laikā, trešdien paziņoja Nacionālā veselības komisija. 

Visi jaunie nāves gadījumi bijuši uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē. Infekcijas gadījumu skaits pēdējo 24 stundu laikā ir pieaudzis par 406, no kuriem 401 bijuši Hubei provincē, un sasniedzis 78 064. 

Koronavīruss ir izplatījies uz vairākiem desmitiem citu valstu un rada pieaugošas bažas sakarā ar jaunām uzliesmojuma vietām Eiropā, Tuvajos Austrumos un Āzijā.

Ķīnā pieaug bažas, ka ārvalstīs, sevišķi Dienvidkorejā, konstatētie koronavīrusa gadījumi var novest pie jauniem uzliesmojumiem Ķīnā.

Nankinas pilsētas varas iestādes otrdien noteica karantīnu 94 cilvēkiem, kas ar lidmašīnu ieradās no Dienvidkorejas galvaspilsētas Seulas, jo trim cilvēkiem šajā lidmašīnā bija konstatēts drudzis. 

Citi šobrīd lasa

39 gadus vecais Uldis gandrīz zaudēja dzīvību muļķības dēļ 7
Putins atbild uz amerikāņu žurnālista jautājumu, vai viņš ir "slepkava" 8
"Vietējie negrib strādāt" - Latvijā ar zemeņu novākšanu mēnesī var nopelnīt līdz 1500 eiro 44
Pievienot komentāru

Когда принц Гарри и Меган Маркл покажут лицо новорожденной дочери?

"Она была очень светлой, доброй": фотомодель загадочно погибла в Турции после ссоры с местным бойфрендом