Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AFP/Scanpix

Irākas šiītu kaujinieku līderis sola atmaksāt ASV spēkiem

Ārzemēs
2019. gada 30. decembrī 20:47 2019. gada 30. decembrī 20:47
  Jauns.lv / LETA
Irākas šiītu kaujinieku līderis draudējis atspēlēties ASV spēkiem Irākā par svētdien notikušajiem gaisa uzlidojumiem Irānas atbalstītam grupējumam.

"Mocekļu un ievainoto asinis nebūs veltas un mūsu atbilde būs barga," paziņojis Tautas mobilizācijas spēku ("Hashd Shaabi") vadītāja vietnieks Abu Mahdi Almohandess.

Tautas mobilizācijas spēki ir Irākas valdības sponsorēta jumta organizācija, kas apvieno aptuveni 40 kaujinieku grupējumus, no kuriem vairums ir šiītu musulmaņu grupējumi.

Savienotās Valstis svētdien paziņoja, ka veikušas uzbrukumus pieciem šiītu kaujinieku grupējuma "Hizbollah brigādes" ("Kataib Hezbollah") mērķiem Sīrijā un Irākā.

ASV vaino "Hizbollah brigādes", kas ietilpst Tautas mobilizācijas spēkos, piektdien notikušajā raķešu uzbrukumā Irākas armijas bāzei netālu no Kirkūkas. Uzbrukumā tika nogalināts ASV armijas līgumdarbinieks un ievainoti vairāki ASV un Irākas karavīri.

Tautas mobilizācijas spēki paziņoja, ka ASV atbildes uzbrukumos  svētdien nogalināti 25 kaujinieki un 50 ievainoti.

Irākas grupējums "Hizbollah brigādes" nav saistīts ar Libānas kaujinieku grupējumu "Hizbollah", bet abus grupējumus atbalsta Irāna.

"Hizbollah" nosodīja ASV gaisa uzlidojumus, paziņojot, ka tie ir kliedzoši uzbrukumi Irākas suverenitātei, drošībai un stabilitātei.

Arī Irākas prezidents Barhams Salehs sacīja, ka šie ASV uzbrukumi ir Irākas suverenitātes pārkāpums, un aicināja neieraut Irāku reģionālos un starptautiskos konfliktos.

Citi šobrīd lasa

Priekšvēlēšanu cīņas Pierīgā: slavena aktrise, aizmukušie Rīgas domnieki un jocīgie svētki
FOTO: Krievija arī pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm atradusi veidu, kā apiet aizliegumus 3
Saeimas deputāts Bergmanis cīnās ar Covid -19 9
Pievienot komentāru

«Молитесь за королеву»: глава англиканской церкви выступил с обращением

"Я долго была невидимкой, а теперь меня увидели": Муцениеце счастлива, что развелась с Прилучным