Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Džonsons esot pārdomājis: Lielbritānija lūgšot Eiropas Savienību pagarināt breksita termiņu 19

Pasaulē
19. oktobrī 23:10 2019. gada 19. oktobrī 23:10 | Papildināts, 19. oktobrī 23:34
Jauns.lv / LETA
Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons apstiprinājis, ka sūtīs Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam vēstuli ar lūgumu pagarināt breksita termiņu, ziņo avoti Eiropas Savienībā (ES).

Pēc avotu teiktā, "Džonsons apstiprinājis, ka vēstule Tuskam tiks šodien nosūtīta", un, vadoties pēc tā, Tusks sāks apspriesties ar ES līderiem, kā uz to reaģēt.

Kā paziņojuši avoti, Tusks un Džonsons telefoniski apspriedušies, un premjers apstiprinājis, ka vēstule tiks šodien nosūtīta.

"Vadoties pēc tā, Tusks veidos pamatu konsultācijām ar ES līderiem, kā uz to reaģēt. Tas varētu prasīt dažas dienas," paziņoja avots.

Boriss Džonsons jau sestdienas vakarā sūtīšot vēstuli Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam. (Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/SCANPIX)

Kā ziņots, Lielbritānijas parlaments sestdien nobalsojis par priekšlikumu, saskaņā ar kuru parlaments nevar apstiprināt Borisa Džonsona panākto breksita vienošanos, kamēr parlamentā nav pieņemts vienošanās izpildes likums.

Tā kā līdz ar to netiek apstiprināta breksita vienošanās, automātiski iedarbojas likums bezvienošanās breksita novēršanai, saskaņā ar kuru premjeram sestdienas vakarā jālūdz ES pagarināt breksita termiņu līdz 31.janvārim.

Pārstāvju palātas deputāti ar 322 balsīm par un 306 pret atbalstīja konservatīvo deputāta Olivera Letvina iesniegto priekšlikumu, ka pirms vienošanās ratifikācijas jāpieņem likums tās izpildei.

Pēc Letvina priekšlikuma pieņemšanas valdība atsaukusi šodien paredzēto balsojumu par breksita vienošanās ratifikāciju.

Džonsons pēc balsojuma paziņoja, ka turēsies pie līdzšinējā izstāšanās termiņa - 31.oktobra - un nelūgs ES pagarināt termiņu un ka valdība nākamedēļ iesniegs breksita īstenošanai nepieciešamo likumprojektu.

"Premjers nelūgs pagarinājumu - viņš ES līderiem pateiks, ka aizkavēšanās nebūs, ka viņiem jānoraida parlamenta vēstule ar pagarinājuma lūgumu un ka mums ir jāpaveic breksits līdz 31.oktobrim ar mūsu jauno vienošanos," paziņoja Dauningstrīta.

Balsošana par vienošanās izpildes likumprojektu parlamentā varētu notikt jau otrdien.

Pastāv neliela iespēja, ka Pārstāvju palāta un Lordu palāta paspēj līdz 31.oktobrim pieņemt gan breksita vienošanās izpildes likumu, gan ratificēt pašu vienošanos.

Vienošanās ir jāratificē arī Eiropas Parlamentam, kurš paziņojis, ka to darīs pēc vienošanās apstiprināšanas Lielbritānijā.

Saistītās ziņas

Lielbritānijas parlaments nobalso par breksita termiņa pagarināšanu; Džonsons paziņo, ka to neprasīs 30
Rinkēvičs: "Ja Lielbritānija lūgs pagarināt breksita termiņu, tas jāatbalsta" 6
Britu parlaments pirmo reizi kopš 1982. gada strādā arī sestdienā - lai spriestu par "Brexit". Sēdes tiešraide 19

Eiropas Komisija (EK) paziņoja, ka "ņem vērā" Lielbritānijas parlamenta balsojumu uz laiku atlikt vienošanās ratifikāciju.

EK pārstāve paziņoja, ka komisija iespējami ātri gaida no Lielbritānijas valdības informāciju par tās nākamajiem soļiem.

Citi šobrīd lasa

Virsjaku modē šobrīd aktuāli: āda, stepētas jakas un smilšu krāsas mētelīši
Izmeklētāji publicē VIDEO, kurā redzams krievu profesora-slepkavas dzīvoklis
Tagad viņa pelna miljonus: briesmīgais skaistuma "triks", kuru 8 gadus piecieta Kima Kardašjana 1
Skatīt visus komentārus

Соседка доцента-расчленителя слышала последние слова жертвы

Герцогиня Меган и принц Гарри отказались встречать Рождество с Елизаветой II