Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: pie Grētas Tūnbergas kritizēšanas ķēries arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins 30

Pasaulē
2019. gada 4. oktobrī 14:03 2019. gada 4. oktobrī 14:03
  Jauns.lv
Krievijas prezidents Vladimirs Putins asi kritizējis zviedru vides aktīvistes Grētas Tūnbergas runu ANO klimata samitā, vēsta BBC.

Enerģētikas forumā Maskavā Putins neslēpa, ka Grētas runa viņā nav raisījusi sajūsmu. “Neviens šai meitenei nav paskaidrojis, ka modernā pasaule ir sarežģīta un kompleksa, tā ātri attīstās, un cilvēki Āfrikā vēlas dzīvot tādā pašā labklājības līmenī, kā Zviedrijā,” izteicies Putins. 

Tomēr Krievijas prezidents arīdzan atzinis, ka jauni cilvēki, kuri pievērsušies vides jautājumu problēmām, ir jāatbalsta, piebilstot: “Bet, kad bērnus kāds izmanto savās interesēs, tā ir nosodāma rīcība!”. 

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un zviedru vides aktīviste Grēta Tūnberga. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

Jauns.lv jau vēstīja, ka Zviedrijas klimata aktīviste – 16 gadus vecā Grēta Tūnberga, kopā ar vēl 15 citiem jauniešiem pirmdien, 23. septembrī, Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) iesniegusi sūdzību apgalvojot, ka piecas no pasaules lielākajā ekonomikām, ir pārkāpušas cilvēktiesības, neveicot atbilstošus pasākumus , lai apturētu klimata krīzi.

Sūdzība iesniegta neilgi pēc tam, kad Tūnberga ANO augstākā līmeņa sanāksmē par klimata pārmaiņām izteica savu nožēlu pasaules līderiem. “Jūs esat nozaguši manu bērnību un sapņus, mētājoties ar saviem tukšajiem vārdiem, bet tomēr, esmu viena no tiem, kam paveicies,” pirmdien sēdē sacīja Tūnberga. “Cilvēki cieš, cilvēki mirst!” - piebildusi 16 gadus vecā vides aktīviste.  

Iesniegtajā sūdzībā minētas piecas valsis – Vācija, Francija, Brazīlija, Argentīna un Turcija, kuras it kā neesot pildījušas savas saistības saskaņā ar bērnu tiesību konvenciju. 
“Ziņa, ko gribam nodot pasaulei ir – mums ir gana!” - uzsvēra Grēta Tūnberga. 

Tūnberga ANO klimta samitā Ņujorkā pirmdien pasaules līderiem pārmetusi savas paaudzes nodošanu, pietiekami aktīvi necīnoties pret siltumnīcefekta gāzu emisiju.

Tikmēr meitenes aktivitātes plaši tiek apspriestas visā pasaulē, tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka daudzi sākuši viņu nosodīt. Tāpat daļa cilvēku nosoda arī nepilngadīgas meitenes izmantošanu, reklamējot klimata krīzi. 

Saistītās ziņas

VIDEO: no Grētas Tūnbergas runas izveidota nāves metāla dziesma. Tā kļuvusi vēl emocionālāka 11
Grēta Tūnberga smalki noliek pie vietas nīdējus, kas zobojas par gados jauniem vides aktīvistiem 64
Grēta Tūnberga pēc Trampa pazobošanās tviterī nepaliek atbildi parādā 21

Citi šobrīd lasa

FOTO: apceļo pasauli caur bildēm un aplūko, kā pandēmija izmainījusi ierasto dzīves kārtību
Vai jauns pārītis slavenību aprindās? Basketbolista Timmas bijusī sieva satuvinājusies ar hokejistu Saulieti 4
Kā pareizi dezinficēt produktus, lai no veikala neatnestu Covid-19? Jautājumi un elementāras atbildes
Skatīt visus komentārus

"Мы все сейчас на коленях": плачущая медсестра записала видео о COVID-19

Мать при грудном ребенке до полусмерти забила собаку, а потом выкинула ее в окно