Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Vietā, kur pirms 25 gadiem nogrima "Estonia" prāmis, kāds rosās un neklausa pavēlēm 5

Ārzemēs
24. septembrī 22:56 2019. gada 24. septembrī 22:56
Jauns.lv / LETA
Somijas robežsargi un krasta apsardzes darbinieki dažas dienas pirms 25.gadskārtas kopš prāmja "Estonia" katastrofas pamanījuši tā nogrimšanas vietā Vācijas kuģi, kas, domājams, nolaidis jūrā zemūdens robotu.

Incidents noticis pirmdienas vakarā. Somijas robežapsardzes dienesta kuģis sazinājies ar Vācijas kuģi "Fritz Reuter" un aicinājis to netraucēt prāmja upuru atdusas vietu, par ko saskaņā ar starptautisku vienošanos pasludināts nogrimušais "Estonia" vraks, taču kuģa apkalpe šo aicinājumu nav uzklausījusi. Robots no ūdens izcelts tikai naktī. Somu robežsargi ziņojuši par notikušo Vācijas pusei. Pēc viņu rīcībā esošajām ziņām, kuģī atradušies arī Zviedrijas pilsoņi.

"Estonia" vraks guļ Baltijas jūras starptautiskajos ūdeņos, Somijas ekonomiskajā zonā. Par upuru atdusas vietas miera traucēšanu draud naudassods vai brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam. Tiesa gan, Vācija nav slēgusi minēto starptautisko vienošanos par upuru atdusas vietas neaizskaramību. Kā Somijas laikrakstam "Ilta-Sanomat" sacījis Rietumsomijas krasta apsardzes dienesta priekšnieks Peteri Partanens, domājams, ka jūrā nolaistais robots veicis zemūdens filmēšanu, lai gan saskaņā ar krasta apsardzes rīcībā esošo informāciju tāda atļauja nav dota un, pēc Partanena teiktā, nav skaidrs, vai tā vispār iespējama.

Somijas robežsargi prāmja "Estonia" nogrimšanas vietā pamana vācu kuģi ar zemūdens robotu. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Pasažieru prāmis "Estonia" nogrima 1994.gada 28.septembrī Baltijas jūrā netālu no Somijas piekrastes vētras laikā, aizraujot dzelmē 852 cilvēku dzīvības. Kad katastrofas vietu sasniedza glābēji, ledainajā ūdenī bija izdzīvojuši tikai 137 cilvēki. Pasažieru vidū bija 29 Latvijas iedzīvotāji, no kuriem izglābās tikai seši. Prāmja "Estonia" nogrimšana bija Eiropā traģiskākā mierlaika jūras katastrofa.

Dokumentālā filma par to, kā 1994.gada 28.septembrī notika traģēdija Baltijas jūrā:

Citi šobrīd lasa

FOTO: Sauliete un Janičenoks atpūšas bērnu ballītē par godu dziedātājas Martas Ritovas jaunajam albumam 6
VIDEO: zagļi Brazīlijā mēģināja aptīrīt māju, taču negaidīja šādu īpašnieka reakciju
"Lai pasaule redz reālu vardarbību" - sociālos tīklus satriec aculiecinieka video no protestiem Spānijā 15
Tēmas: Igaunija
Skatīt visus komentārus

Эмигрант из Москвы объявил голодовку: его невменяемую тещу заставляют учить латышский 10

Пугачева надела прозрачный топ и подчеркнула стройность ног высокими гольфами в стильной фотосессии 1