Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Libānas šiītu kustības "Hezbollah" līderis Hasans Nasralla (Foto: EPA/Scanpix)

"Hezbollah" līderis brīdina, ka Libānas gaisa telpā notrieks Izraēlas bezpilota lidaparātus 1

Ārzemēs
2019. gada 25. augustā 22:11 2019. gada 25. augustā 22:11
  Jauns.lv / LETA
Libānas šiītu kustības "Hezbollah" līderis Hasans Nasralla svētdien solīja, ka grupējums notrieks Izraēlas bezpilota lidaparātus, kas atradīsies Libānas gaisa telpā.

Brīdinājumu viņš izteica pēc tam, kad virs Beirūtas avarēja divi tādi lidaparāti.

"Mēs nekādā gadījumā nepieļausim tādus incidentus," Nasralla teica saviem sekotājiem mītiņā Libānas austrumos. "Mēs darīsim visu, lai novērstu tādu incidentu atkārtošanos," viņš piebilda, brīdinot, ka Izraēlas ziemeļu apmetnēs, kas atrodas netālu no Libānas robežas, dzīvojošie nebūs drošībā.

Turpmāk "mēs stāsimies pretī Libānas debesīs esošiem bezpilota lidaparātiem un tos notrieksim," sacīja Irānas atbalstītās kustības līderis.

Svētdien divi Izraēlas bezpilota lidaparāti avarēja virs Beirūtas dienvidu piepilsētām: viens nokrita pie "Hezbollah" preses biroja, bet otrs uzsprāga gaisā.

Nasralla notikušo raksturoja kā "ļoti, ļoti, ļoti bīstamu".

Viņš arī paziņoja, ka sestdien Izraēlas gaisa triecienos tika uzbrukts "Hezbollah" kaujinieku mājām Sīrijā.

"Izraēla neuzbruka "Quds" spēku pozīcijām Sīrijā, bet gan mājai, kurā atradās "Hezbollah" kaujinieki," Nasralla teica sanākušajiem.

"Ja Izraēla nogalinās kaut vienu mūsu biedru Sīrijā", no Libānas sekos atbilde, brīdināja "Hezbollah" līderis, piebilstot, ka "mēs sakām Izraēlas armijai būt piesardzīgai uz robežas".

Pieci Sīrijas prezidenta Bašara al Asada armijai lojāli kaujinieki gāja bojā Izraēlas rīkotā uzbrukumā Akrabā uz dienvidaustrumiem no Damaskas, paziņoja Lielbritānijā bāzētā nevalstiskā organizācija "Sīrijas Cilvēktiesību observatorija".

Divi nogalinātie bija "Hezbollah" kaujinieki, viens bija irānis, bet vēl divu identitāte pagaidām nav noskaidrota.

Izraēla paziņoja, ka tās gaisa spēki veikuši triecienus Sīrijā, lai novērstu Irānas spēku uzbrukumu ebreju valstij, izmantojot ar sprāgstvielām aprīkotus bezpilota lidaparātus.

Sarunā ar žurnālistiem Izraēlas armijas preses pārstāvis Jonatans Konrikuss sacīja, ka sestdienas vakarā Izraēlas gaisa spēki "spēja novērst "Quds" spēku vadītu Irānas mēģinājumu no Sīrijas uzbrukt mērķiem Izraēlas ziemeļos, izmantojot letālus bezpilota lidaparātus".

"Quds" (Jeruzalemes) spēki ir Irānas Revolucionārās gvardes izlases vienība, kas sniedz militāru atbalstu Teherānas sabiedrotajiem visā reģionā, tostarp Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam un "Hezbollah".

Citi šobrīd lasa

Bioloģiskais un oficiālais bērna tēvs - ko no kura drīkst pieprasīt šķirtā sieva? Atbild zvērināts advokāts
Pēc māsas nāves no vakcīnu atbalstītāja kļuva par skeptiķi
Vai Gobzema šķiršanās bija fiktīva? Politiķis joprojām dzīvojot kopā ar bijušo sievu
Pievienot komentāru

"Это шоу!": в сети жестко высмеивают обложку Time с принцем Гарри и Меган Маркл

Похудевший и сделавший пластику юморист "Кривого зеркала" показал новую возлюбленную