Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Grieķija uz Evijas salu cīņā ar liesmām nosūtījusi vēl 100 ugunsdzēsējus

Pasaulē
2019. gada 15. augustā 18:11 2019. gada 15. augustā 18:11
  Jauns.lv / LETA
Grieķijas varasiestādes ceturtdien nosūtījušas ugunsdzēsēju papildspēkus uz Evijas salu, kur jau trešo dienu dabas rezervātā plosās plašs meža ugunsgrēks.

Naktī uz salu nosūtīti vēl 100 ugunsdzēsēji, palielinot kopējo skaitu līdz 382. Liesmu dzēšanā tiek izmantotas 12 specializētās lidmašīnas, no kurām divas palīgā atsūtījusi Itālija un vienu Spānija, un 11 helikopteri.

Ugunsgrēks izcēlās naktī no pirmdienas uz otrdienu un strauji izplatījās dabas rezervāta teritorijā, kuru sedz priežu meži.

Tagad Evijas salā cīņā ar mežu ugunsgrēku iesaistīti 382 ugunsdzēsēji. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Ugunsgrēka pirmajā dienā drošības apsvērumu dēļ tika evakuēti četri ciemati, bet daļa iedzīvotāju trešdien atgriezās savās mājās.

Viens brīvprātīgais ugunsdzēsējs guvis apdegumus un šodien viņam tika veikta operācija.

Apgabalā, kur plosās ugunsgrēks, izsludināts ārkārtas stāvoklis, un Grieķija lūgusi citu Eiropas valstu palīdzību cīņā ar liesmām.

Ugunsgrēka pirmajā dienā cīņu ar liesmām apgrūtināja spēcīgais vējš, kas aiznesa dūmus uz dienvidiem līdz pat 70 kilometrus attālajām Atēnām. Šodien vējš ir pierimis, taču ugunsdzēsēju darbu turpina apgrūtināt aizas un kanjoni, kas raksturīgi šim apvidum.

Ugunsdzēsības dienests ziņoja, ka šodien Grieķijā izcēlušies vēl divi ugunsgrēki. Viens izcēlies Grieķijas dienvidos un otrs Zakintas salā.

Dienests ziņoja, ka trešdien un ceturtdien aizturēti divi vīrieši, kas tiek turēti aizdomās par dedzināšanu divos atsevišķos gadījumos Grieķijas dienvidos.

Karstajos sausajos vasaras mēnešos ugunsgrēki Grieķijā izceļas bieži. Varasiestādes regulāri brīdina iedzīvotājus neiesaistīties aktivitātēs, kas var novest pie ugunsgrēku izcelšanās, piemēram, nekurināt ugunskurus piknikos pie dabas.

Augstā ugunsgrēku riska dēļ parki un mežu apvidi vasaras mēnešos bieži tiek slēgti.

Pagājušajā gadā ugunsgrēkā uz ziemeļiem no Atēnām dzīvību zaudēja vairāk nekā 100 cilvēki. Liesmas izplatījās strauji, iesprostojot cilvēkus automašīnās vai iedzenot jūrā, kur daudzi noslīka.

Citi šobrīd lasa

"Ieturi distanci, paliec kopā. Tikai kopā mēs varam radīt pārmaiņas," Audi un citi pasaulē slaveni uzņēmumi pārveido savus logo
Garlaicības mākti amerikāņi cenšas imitēt pasaulslavenas gleznas, liekot lietā visu, kas mājās atrodams
"Viens liels nodokļu maksātājs būs zudis," - Linda Mūrniece, nesaņēmusi valsts atbalstu, prognozē "Hotel Roma" likvidāciju 3
Tēmas: Grieķija
Pievienot komentāru

«Переборщила с пластикой!»: поклонники в шоке от фото Вайкуле, которым поделилась Пугачева

«Мы попрощались с родителями»: врач из больницы, которую посетил Путин, рассказала о происходящем там сейчас