foto: EPA/Scanpix
Krievijas ĀM: "baltnews.lv" bloķēšana ir acīmredzama vēlme attīrīt Latvijas informatīvo vidi no neatkarīgiem medijiem
Pasaulē
2019. gada 26. jūlijs, 10:02

Krievijas ĀM: "baltnews.lv" bloķēšana ir acīmredzama vēlme attīrīt Latvijas informatīvo vidi no neatkarīgiem medijiem

Jauns.lv / LETA

Pieejas bloķēšanā portālam "Baltnews.lv" var saskatīt acīmredzamu Rīgas vēlmi attīrīt savu informatīvo vidi no neatkarīgiem un valsts nekontrolētiem medijiem, publiskā paziņojumā norādīja Krievijas Ārlietu ministrijas (ĀM) Informācijas un drukas departaments.

Maskavā uzsvēra, ka Eiropas Savienība (ES), uz kuras dokumentiem šajā gadījumā atsaukusies Latvija, pati labprāt neievēro sistemātiskus izpausmes brīvības pārkāpumus, kas tiek pieļauti visā Eiropā, tostarp Baltijas valstīs.

"Tā vietā Eiropas ierēdņi mentoru stilā regulāri pamāca citas valstis, kā būtu jāseko augstajiem ES standartiem vārda brīvības jomā," teikts paziņojumā.

Krievija sagaida, ka starptautiskās organizācijas paudīs savu nosodījumu saistībā ar Latvijas lēmumu bloķēt pieeju portālam "Baltnews.lv".

Kā ziņots, pēc Ārlietu ministrijas (ĀM) sniegtās norādes par Eiropas Savienības (ES) sankciju nosacījumiem Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts (LU MII) ir apturējis pieeju portālam "Baltnews.lv".

Kā pārliecinājās aģentūra LETA, attiecīgais portāls lasītājiem nav pieejams.

Kā aģentūru LETA informēja ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (JV) preses sekretārs Mārtiņš Drēģeris, ĀM 23.jūlijā vēstulē LU MII vērsa uzmanību, ka Latvijā reģistrētā portāla "Baltnews.lv" īpašnieks norādīts "Rossija Segodņa", kuras vadītājs ir Dmitrijs Kiseļovs, kurš savukārt ir ES sankciju sarakstā.

ĀM norāda uz ES 2014.gadā pieņemtajiem dokumentiem, ar kuriem ES dalībvalstīs ieviesti ierobežojošie pasākumi attiecībā uz darbībām, ar ko tiek grauta vai apdraudēta Ukrainas teritoriālā integritāte, suverenitāte un neatkarība. Saskaņā ar attiecīgās regulas nosacījumiem dalībvalstīm ir pienākums iesaldēt finanšu līdzekļus un saimnieciskos resursus, kā arī noteikts aizliegums tieši vai netieši sankciju subjektiem vai ar to saistītām fiziskām vai juridiskām personām.

ES Kiseļovu iekļāvusi to personu sarakstā, pret kurām ar valstu lēmumu noteikti ierobežojošie pasākumi par Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības graušanu. "Rossija Segodņa" vadītājs raksturots kā "viena no centrālajām personām valdības propagandā, ar ko tiek atbalstīta Krievijas spēku nosūtīšana uz Ukrainu".

ĀM norāda, ka saskaņā ar Latvijas sankciju likumu ES regulās noteiktās sankcijas Latvijas Republikai ir saistošas un tieši piemērojamas. Domēna vārds "Baltnews.lv" uzskatāms par saimniecisku resursu, kura turētājs ir juridiska persona, pret kuru ir noteikti ES ierobežojošie pasākumi.