Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Tramps kritizē kriptovalūtas un iesaka tās pakļaut banku regulējumam 5

Pasaulē
12. jūlijā 11:55 2019. gada 12. jūlijā 11:55
Jauns.lv / LETA
ASV prezidents Donalds Tramps kritizējis kriptovalūtu "Bitcoin", sociālo tīklu kompānijas "Facebook" plānoto digitālo valūtu "Libra" un citas kriptovalūtas, un pieprasījis, lai šādas kompānijas iegūst banku likumam atbilstošu statusu un ievēro ASV un starptautisko regulējumu, "ja tās vēlas kļūt par banku".

"Es neesmu fans "Bitcoin" un citām kriptovalūtām, kas nav nauda un kuru vērtība ir ļoti svārstīga un balstīta tukšā gaisā," Tramps ceturtdien rakstīja tviterī.

"Ja "Facebook" un citas kompānijas vēlas kļūt par banku, tām ir jāpieņem bankas statūti un jāpakļaujas visam banku regulējumam - gan nacionālam, gan starptautiskam - tāpat, kā to dara citas bankas," turpināja ASV prezidents.

"Es neesmu fans "Bitcoin" un citām kriptovalūtām, kas nav nauda un kuru vērtība ir ļoti svārstīga un balstīta tukšā gaisā," sacīja Tramps. (Foto: AFP/Scanpix)

"Facebook" pagājušajā mēnesī paziņoja, ka 2020.gadā klajā laidīs savu kriptovalūtu. Sociālo tīklu kompānija un vēl 28 partneri, tostarp "Mastercard", "PayPal Holdings Inc." un "Uber Technologies", jaunās valūtas pārvaldīšanai izveidos organizāciju "Libra Association". Partneru vidū pagaidām nav nevienas bankas.

Savukārt pēc aktīvu apmēra lielākā ASV banka "JPMorgan Chase & Co" plāno laist tirgū savu digitālo valūtu.

Jau vēstīts, ka ASV centrālās bankas – Federālās rezervju sistēmas (FRS) - vadītājs Džeroms Pauels trešdien paziņojis, ka "Facebook" veidotā kriptovalūta "Libra" rada "daudzas nopietnas bažas", tostarp potenciālus riskus finanšu sistēmas stabilitātei, kas saistāmi ar plašo platformas lietotāju bāzi.

"Lai gan projekta atbalstītāji norāda uz iespējamiem ieguvumiem sabiedrībai, tostarp labāku finanšu pieejamību klientiem, "Libra" rada daudz nopietnu bažu par privātumu, naudas atmazgāšanu, patērētāju tiesību aizsardzību un finanšu stabilitāti," atzina ASV centrālās bankas vadītājs, uzsverot, ka šīs bažas ir rūpīgi un publiski jāizvērtē, pirms notiek tālāka virzība.

Viņš sacīja, ka centrālajā bankā ir izveidota darba grupa, kas izvērtē "Libra", kā arī FRS šajā jautājumā koordinē rīcību ne tikai ar ASV institūcijām, bet arī citu valstu centrālajām bankām un valdībām.

Saistītās ziņas

"Facebook" veidos jaunu kriptovalūtu "Libra" 3
ASV centrālās bankas vadītājs pauž bažas par "Facebook" veidoto kriptovalūtu 2
Hakeri no kriptovalūtu kompānijas nozog bitkoinus nepilnu 34 miljonu eiro vērtībā 1

"Facebook" plānotā kriptovalūta tiks izvērtēta arī ASV Finanšu stabilitātes uzraudzības padomē, kuras dalībnieki ir augstākā ranga finanšu regulatori no valdības institūcijām.

Visplašāk pazīstamā kriptovalūta "Bitcoin" tika radīta 2008.gadā kā alternatīva valdību un banku kontrolētajām valūtām, tomēr joprojām kriptovalūtu tirgus ir vāji kontrolēts. Tāpat pastāv bažas par naudas atmazgāšanu un terorisma finansējuma plūšanu caur kriptovalūtu sistēmām.

Citi šobrīd lasa

Igaunijā pieaug bērnu saindēšanās ar zelējamo tabaku "Snus". Kā ir Latvijā? 5
Pēc dievišķās proporcijas principa par skaistāko sievieti pasaulē atzīta modele Bella Hadida 11
Sievietei, kura dzemdējusi 44 (!) bērnus, liegts radīt vēl pēcnācējus 12
Skatīt visus komentārus

Звезда Playboy решила стать президентом Хорватии, чтобы легализовать проституцию

Близкие Анастасии Заворотнюк призвали помолиться за здоровье актрисы 1