Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Himnas laikā vizītē Dānijā Angela Merkele nu jau sēž, nevis stāv 13

Ārzemēs
2019. gada 11. jūlijā 18:37 2019. gada 11. jūlijā 18:37
  Jauns.lv / LETA
Vācijas kanclere Angela Merkele ceturtdien oficiālā ceremonijā palika sēdot valsts himnu atskaņošanas laikā, šādi, kā noprotams, cenšoties nepieļaut nekontrolētas trīces atkārtošanos, kas viņu pēdējā laikā vairākkārt piemeklējusi publiskos sarīkojumos.

Pēc sasveicināšanās ar jauno Dānijas premjerministri Meti Frederiksenu kancelejas portikā smaidošā kanclere pavadīja premjeri līdz podijam, un tur abas līderes apsēdās. Izmaiņas protokolā veiktas dienu pēc tam, kad līdzīgas ceremonijas laikā kanclere bija sākusi trīcēt, un tā nepilna mēneša laikā bija jau trešā šāda epizode.

Trešdien Merkele sāka drebēt kopīgā ceremonijā ar Somijas premjerministru Anti Rinni himnu atskaņošanas laikā. Stundu vēlāk viņa ieradās plānotajā preses konferencē un žurnālistiem sacīja, ka bažām par viņas veselību nav pamata.

Merkele Vāciju - valsti ar lielāko tautsaimniecību Eiropā - vada teju 14 gadus. Bieži par Eiropas Savienības ietekmīgāko līderi un pasaules ietekmīgāko sievieti dēvētā Merkele paziņojusi, ka politiku pametīs, 2021.gadā noslēdzoties amata termiņam.

Vācijas medijos izskanējuši aicinājumi kanclerei būt atklātākai par savu medicīnisko stāvokli, ja viņa vēlas darīt galu publiskiem minējumiem par veselības problēmām.

Trešdien preses konferencē Merkele saistībā ar trīces epizodēm publisku pasākumu gaitā skaidroja, ka ir "apstrādes posmā" pēc līdzīga incidenta jūnija vidū pieņemšanā par godu Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim. Viņa pauda pārliecību, ka "kādu dienu tas pāries, bet vēl neesmu pie tā nonākusi". Detalizētāku izskaidrojumu, ko nozīmē "apstrādes posms", viņa nesniedza, vien noteica, ka "acīmredzami tas nav vēl pabeigts, bet ir progress".

Jūnijā Merkele par trīcē vainoja ūdens trūkumu organismā ļoti karstā dienā, paziņojot, ka pēc trīs ūdens glāžu izdzeršanas jutusies labāk. Tikai deviņas dienas vēlāk viņa atkal trīcēja, kad Berlīnē Vācijas prezidenta Franka Valtera Šteinmeiera rezidencē tika pieņemts jaunās tieslietu ministres Kristīnes Lambrehtas zvērests.

Uz jautājumu, vai sabiedrībai ir tiesības zināt par kancleres veselības stāvokli, Merkeles atbilde bija piesardzīga, sakot, ka, viņasprāt, trešdien sniegtie paskaidrojumi un apliecinājums, ka jūtas labi, tiks pieņemts sabiedrībā. Kopumā Merkele publiski trīcam ir redzēta četras reizes. Pirmā reize bija 2017.gadā Mehiko, kad pieņemšanā pie toreizējā Meksikas prezidenta Enrikes Penjas-Njeto valstu himnu atskaņošanas laikā spēcīgi trīcēja Merkeles kājas. Ārsti bijuši piesardzīgi savās spekulācijās par Merkeles veselības stāvokli, kas ir uzskatāms par privātu jautājumu. Agrāk viņa ir uzteikta par fizisko izturību darbā, kurā jāstrādā garas stundas un daudz jāceļo.

Saistītās ziņas

Merkele beidzot komentē savdabīgo trīci un kratīšanos, ko mediji fiksējuši jau reizes četras 54
Šis video daudzos raisa jautājumu - kas tas ir? Merkele nofilmēta, nekontrolējami kratoties 9
Vācijā apspriež Merkeles veselību: ja dreb kanclere, dreb visa valsts 5

Citi šobrīd lasa

Kurā zodiaka zīmē dzimušās ir vislabākās sievas 5
VIDEO: tīņi liek nobālēt rūdītiem narkodīleriem 6
"Beidzot visu dienu varu pabūt mājās," - hokejists Kaspars Daugaviņš savā paradīzē bauda ģimenisko idilli
Skatīt visus komentārus

Муж звезды «Москва слезам не верит» умер от коронавируса, сама актриса также больна

Вся в кровоподтеках: фото и видео Агаты Муцениеце шокировали поклонников 1