Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"New York Times" un "Wall Street Journal" saņem Pulicera balvas par izmeklēšanām pret Trampu 1

Pasaulē
16. aprīlī 01:07 2019. gada 16. aprīlī 01:07
Jauns.lv / LETA
ASV laikraksti "New York Times" un "Wall Street Journal" pirmdien saņēma Pulicera balvas par to veiktām žurnālistiskām izmeklēšanām pret ASV prezidentu Donaldu Trampu un viņa ģimeni.

ASV laikraksti "New York Times" un "Wall Street Journal" pirmdien saņēma Pulicera balvas par to veiktām žurnālistiskām izmeklēšanām pret ASV prezidentu Donaldu Trampu un viņa ģimeni.

"New York Times" saņēma prestižo žurnālistikas balvu par Trampa ģimenes finanšu izmeklēšanu, kas "atmaskoja viņa apgalvojumus par pašnopelnītu bagātību un atklāja biznesa impēriju, kurā bija daudz izvairīšanos no nodokļiem," paziņoja Pulicera balvas padome piešķiršanas ceremonijā Kolumbijas Universitātē Ņujorkā.

"Wall Street Journal" balvu saņēma par reportāžām, kurās atspoguļoti Trampa slepenie maksājumi par klusēšanu divām sievietēm, kas apgalvoja, ka viņām bijušas mīlas dēkas ar Trampu. Maksājumi tikuši veikti 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā.

Laikraksts "South Florida Sun-Sentinel" ieguva Pulicera balvu par reportāžām, kurās atspoguļoja skolu un likumsargājošo iestāžu amatpersonu kļūdas pirms un pēc 2018.gada februāra slaktiņa Mārdžorijas Stounmenas Daglasas vidusskolā Floridas štata Pārklendas pilsētā, kur bruņots vīrietis nošāva 17 cilvēkus.

ASV laikraksti "New York Times" un "Wall Street Journal" pirmdien saņēma Pulicera balvas par to veiktām žurnālistiskām izmeklēšanām pret ASV prezidentu Donaldu Trampu un viņa ģimeni. (Foto: Reuters/Scanpix/LETA)

Laikraksts "Pittsburgh Post-Gazette" tika apbalvots par reportāžām, kurās atspoguļota 2018.gada oktobrī Pitsburgas sinagogā sarīkotā apšaude, kurā nogalināti 11 cilvēki.

Ziņu aģentūra "Associated Press" saņēma Pulicera balvu starptautisko reportāžu kategorijā par Filipīnu pretnarkotiku kara atspoguļošanu.

Ziņu aģentūra "Reuters" saņēma šo balvu tajā pašā kategorijā par reportāžām, kurās parādītas zvērības pret rohindžu minoritāti Mjanmā.

Ričarda Pauersa romāns "The Overstory" saņēma Pulicera balvu daiļliteratūras kategorijā, bet Džekijas Siblīsas Drūrijas luga "Fairview" tika apbalvota drāmas kategorijā.

Pulicera balva arī tika piešķirta pērn mirušajai soulmūzikas leģendai Aretai Frenklinai par ieguldījumu mūzikā un Mērilendas štata galvaspilsētas Anapolisas laikraksta "Capital Gazette" personālam, kas zaudēja piecus darbiniekus apšaudē 2018.gada jūnijā.

Citi šobrīd lasa

Arestēti visi Rimšēviča īpašumi: māja Langstiņos, vasaras nams Jūrkalnē un dzīvoklis Jūrmalā 121
Raimonds Pauls skaidro, kāpēc neatnāca uz drauga Petera jubilejas koncertu 38
Britus sanikno karaliskās ģimenes uzturēšanas izmaksas – Harija un Meganas mājas remonts nodokļu maksātājiem laupījis krietnu summu 54
Pievienot komentāru

Мать Агаты Муцениеце запрещает ей рожать Павлу Прилучному третьего ребенка 3

Появились подробности о состоянии здоровья Михаэля Шумахера