Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AFP/Scanpix

ASV par iejaukšanos Venecuēlā draud Krievijai ar sankcijām 70

Pasaulē
2019. gada 30. martā 11:51 2019. gada 30. martā 11:51
  Jauns.lv / LETA
ASV varētu Krievijai noteikt jaunas finanšu sankcijas, ja tā turpinās iejaukties Venecuēlā, brīdināja ASV prezidenta Donalda Trampa īpašais sūtnis Venecuēlas jautājumos Eliots Eibramss.

Sūtnis ASV valsts sekretāram Maikam Pompeo jau ir iesniedzis sarakstu ar iespējamām alternatīvām, minot arī diplomātiskās un ekonomiskās sankcijas, kas varētu tikt vērstas pret Krieviju, ja tā turpinās sūtīt militāro personālu uz Venecuēlu.

"Tā būtu kļūda, ja krievi uzskatītu, ka viņi šeit var darīt, ko vien viņi grib. Viņi nevar," sacīja Eibramss.

Venecuēlā turpinās konfrontācija starp prezidentu Nikolasu Maduro un opozīcijas līderi Huanu Gvaido, kuru par leģitīmu Venecuēlas valsts vadītāju atzinušas kopumā 60 valstis, arī ASV un vairākas Latīņamerikas valstis.

Sarkanais Krusts piektdien paziņoja, ka aptuveni 15 dienu laikā sāks humānās palīdzības piegādes Venecuēlai. Kā vēsta laikraksts "The New York Times", Maduro valdība devusi atļauju šīm piegādēm.

Kā sacīja Eibramss, mērķis ir panākt, ka palīdzība sasniedz 650 000 venecuēliešu, kuriem tā ir visvairāk nepieciešama, par prioritāriem neizraugoties Maduro atbalstītājus.

Ja operācija būs sekmīga, tā būs pirmā reize, kad Maduro valdība būs atļāvusi starptautiskās palīdzības piegādes valstī, un pirmā reize, kad tā ir atzinusi, ka šāda palīdzība ir nepieciešama.

"Tas izskatās pēc īstas iespējas," atzina Eibramss. "Un es uzskatu, ka tā ir atbilde centieniem, kurus īsteno prezidents Gvaido kā pagaidu prezidents. Tāpēc tas ir ļoti pozitīvi vērtējams process. Es ceru, ka tas strādās."

23.martā netālu no Karakasas ieradās divas Krievijas gaisa spēku lidmašīnas ar aptuveni 100 Krievijas karavīriem. ASV valdība uzskata, ka karavīru vidū ir arī specvienību karavīri un kiberdrošības speciālisti.

Tramps trešdien Krievijai pieprasīja izvest savus karavīrus no Venecuēlas un brīdināja, ka izskatītas tiek "visas iespējas", lai to panāktu.

Citi šobrīd lasa

Domburam jauna simpātija - Jānis tagad ir kopā ar Līgu
Minimālisma stilā, bet ar saunu: NBS atrāda modernās kazarmas, kur dzīvos mūsu un sabiedroto karavīri 3
Džūlija Robertsa kāzu 18. gadadienā padalās ar retu fotogrāfiju kopā ar vīru 1
Tēmas: ASV, Venecuēla
Skatīt visus komentārus

СМИ: Анастасия Заворотнюк поправилась и вернулась домой 1