Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Lielbritānijas princis Filips beigs aktīvu dalību publiskos pasākumos. (Foto: REUTERS)

Karalienes Elizabetes dzīvesbiedrs Filips publiskus pasākumus vairs neapmeklēs

Ārzemēs
2017. gada 31. jūlijā 15:01 2017. gada 31. jūlijā 15:01
 
Lielbritānijas karalienes Elizabetes II dzīvesbiedrs Edinburgas hercogs Filips, kam jūnijā apritēja 96 gadi, šonedēļ beigs aktīvu līdzdalību oficiālos pasākumos, pirmdien paziņoja britu karaļnams, norādot, ka kopumā Filips individuāli piedalījies vairāk nekā 22,2 tūkstošos pasākumu.

Edinburgas hercogs, kurš Otrā pasaules kara laikā bija jūras spēku virsnieks, trešdien Bekingemas pilī noskatīsies Karalisko jūras spēku parādi.

"Ar to beigsies hercoga individuālā publisko pasākumu programma. Tomēr viņš reizumis varētu nolemt apmeklēt pasākumus kopā ar karalieni," norādīja karaļnamā.

Filips maijā paziņoja, ka šogad pārtrauks dalību publiskos pasākumos.

Elizabete II, kuru Filips apprecēja 1947.gadā, par Lielbritānijas karalieni kļuva 1952.gadā. Kopš dzīvesbiedres kronēšanas Filips ir piedalījies 22 219 individuālos publiskos pasākumos, devies 637 individuālās ārvalstu vizītēs un uzstājies ar 5496 runām.

Ņemot vērā cienījamo vecumu, Edinburgas hercoga veselības stāvoklis joprojām ir labs, lai gan jūnijā viņš divas dienas pavadīja slimnīcā. Hospitalizācijas iemesls gan nav publiski zināms.

Princis Filips un 91 gadu vecā karaliene pēdējo gadu laikā ir samazinājuši karalisko pienākumu slodzi, arvien vairāk pienākumu uzticot savam vecākajam dēlam un troņmantniekam princim Čārlzam, mazdēlam princim Viljamam un citiem karaliskās ģimenes pārstāvjiem.

Kembridžas hercogs Viljams pagājušajā nedēļā beidza darbu kā neatliekamās palīdzības helikoptera pilots, lai kopā ar sievu Ketrīnu pilnībā pievērstos karalisko pienākumu izpildei.

Elizabete II ir visilgāk tronī bijušais britu monarhs, bet princis Filips - visilgāk monarhu pavadījušais partneris.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupantu spēki īstenojuši plašu apšaudi Slovjanskā 19
“10.klasē es gāju divus gadus, bet 11.klasē mācījos trīs gadus.” Inese atklāj savu neapskaužamo pieredzi
Cilvēkiem tik vajadzīgajām sejas ērcītēm draud izmiršana
Pievienot komentāru