Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Cilvēki, kuri ugunsnelaimē bija cietušo statusā, kā arī aktīvisti, ierodas Dauningstrītā pie premjeres. (Foto: AFP)

Nodegušās mājas iedzīvotājus premjere Terēza Meja uzaicina pie sevis 2

Ārzemēs
2017. gada 17. jūnijā 17:35 2017. gada 17. jūnijā 17:35
  Kasjauns.lv / LETA
Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja valdības namā sestdien tikusies ar ugunsgrēkā "Grenfell Tower" Londonā cietušajiem, informēja viņas preses dienestā.

Meja, kura tiek kritizēta par savu reakciju uz traģēdiju, kurā vismaz 30 cilvēku zaudējuši dzīvību, tiekas ar cietušajiem, brīvprātīgajiem un kopienas līderiem.

"Premjerministre šorīt vadīja starpvaldības sanāksmi, lai nodrošinātu visu iespējamo atbalstu tiem, kurus skārusi "Grenfell" traģēdija," norādīja britu premjeres preses dienestā.

Meja tiek kritizēta par izvairīšanos no tikšanās ar ugunsgrēka ēkas un tās apkaimes iedzīvotājiem, kad viņa ceturtdien apmeklēja izdegušo 24 stāvu ēku. Piektdien, kad viņa atgriezās notikuma vietā, pūlis premjeri sagaidīja ar izsaucieniem "kaunies" un "gļēvule".

Policijas darbinieki centās norobežot pūli, kas izsvilpa premjeri un iesaistījās sadursmēs, kad viņas automašīna aizbrauca no vietējās baznīcas, kur viņa tikās ar traģēdijā izdzīvojušajiem, iedzīvotājiem un brīvprātīgajiem.

Televīzijā piektdien pārraidītā intervijā Meja izvairījās no jautājumiem, vai viņa ir nepareizi izpratusi sabiedrības noskaņojumu.

Jau vēstīts, ka ugunsgrēks 24 stāvu ēkā "Grenfell Tower" izcēlās naktī uz trešdienu. Pašlaik ir apstiprināta 30 cilvēku bojāeja, bet upuru skaits visticamāk pieaugs, jo ir daudz bezvēsts pazudušo.

"Grenfell Tower" dzīvoja ap 600 cilvēku un pazudušas veselas ģimenes. Policija brīdinājusi, ka tā varētu nebūtu spējīga identificēt visus ugunsgrēkā bojāgājušos.

Citi šobrīd lasa

Pārdod Latvijas spoku galvaspilsētu Vilces pagastā - muižu, kurā Francijas karalis Luijs XVIII slēpās no Napoleona 1
Reiniku ģimenē gaidāms pieaugums
Māsas cīnītājas: Inese un Jolanta Tarvidas sporta dēļ upurē pat Ziemassvētkus ar ģimeni
Skatīt visus komentārus

Алла Пугачева отметила Китайский Новый год с друзьями

Агата Муцениеце назвала себя другом семьи Робби Уильямса