Briesmīgāko ēdienu TOP 10
Cilvēki, kas dzīvo lielā nabadzībā, bieži vien ir spiesti ēst to, kas ir pie rokas. Tomēr, lai cik arī dīvaini tas nebūtu, pasaules briesmīgākie ēdieni lielākoties nebūt nav radušies galējas nepieciešamības un bada rezultātā. Dažus ēdienus par briesmīgiem var atzīt vienkārši uz tiem paskatoties, bet daudz ir arī tādu, kas izskatās pievilcīgi līdz brīdim, kad tiek atklāts to sastāvs.
Portāls toptenz.net ir nosaucis, viņuprāt, desmit pasaules briesmīgākos ēdienus izskata, gan garšas, gan sastāvdaļu ziņā. Iedvesmojoties no viņiem, Kasjauns.lv piedāvā savu versiju par briesmīgākajiem pasaules ēdieniem.
Šis, samērā lētais gaļas produkts pieejams lielākajā daļā Ziemeļamerikas pārtikas veikalu. Tomēr, šis produkts konkurē ar citiem pasaules gastronomiskajiem „brīnumiem” – par to liecina kaut vai ēdiena sastāvdaļu saraksts: mehāniski sasmalcināta vista, liellopu speķis, liellopu sirdis, ūdens, cūkgaļas tauki, sāls un nepilni divi procenti sinepju, dabīgie aromatizatori, sasmalcināts ķiploks, dekstroze un soda.
9. Jēra spēķes
Šis ir tradicionāls skotu ēdiens patiesībā ir uzskatāms par desu paveidu. To gatavo no aitu plaušām, sirdīm un aknām. Lai cik nepatīkami šis ēdiens neizskatītos, šī ēdiena cienītāji apgalvo, ka tie drosminieki, kas spēj to pagaršot, vienmēr atgriežas un prasa vēl.
8. Asins pudiņš
Šo ēdienu pārsvarā gatavo no cūku, aitu vai liellopu asinīm. Par pudiņu asinis kļūst, sarecējot un tām pievienojot auzas vai saldos kartupelīšus un visu masu uzvārot. Gatavošanas procesā, želejveidīgās masas virspusē izveidojas plēve, kuru daudzi cenšas noņemt, bet daži atstāj un ēd kā pašu pēdējo.
Sākotnēji tās tika pasniegtas kā piedeva daudziem franču ēdieniem, bet tagad pārsvarā manītas daudzos itāliešu ēdienos un mērcēs.
Briesmīgāko ēdienu TOP 10
6. Aļņa deguns želejā
Šo savdabīgo ēdienu iecienījuši Amerikas Savienoto Valstu ziemeļnieciskāko reģionu iemītnieki. Tā pagatavošana ir visai vienkārša: pirmkārt, tiek atdalīts aļņa deguns. Tad to vāra līdz brīdim, kad sāk atdalīties deguna apmatojums. Pēc garšvielu pievienošanas, gaļu turpina vārīt līdz tā kļūst par želejveidīgu masu. Visbeidzot to griež šķēlēs un atdzesē.
Šo dīvaino ēdienu par dīvainu uzskata pat vairākās Āzijas valstīs, kur tas tiek patērēts. Sākumā dzīvu sikspārni iemērc verdošā pienā. Pēc vārīšanas, sikspārni sagriež gabaliņos, sajauc ar dažādiem augiem un garšvielām līdz tiek iegūta gaļīga pasta.
4. Hasma
Ķīnā daudzi šo ēdienu uzskata par desertu un lieliskas maltītes kulmināciju. Šis ēdiens būtībā sastāv no varžu reproduktīvajiem orgāniem, kas tiek pārdoti sausā, saspiestā veidā. Saskaroties ar ūdeni, šie orgāni spēj izplesties 10-15 reizes. Tiem klāt pievieno nedaudz cukura, lai deserts būtu pietiekami salds.
3. Pūdētas lašu galvas
Tie, kam šīs delikateses negaršo, mēdz tās dēvēt arī par smirdīgajām galvām. Šis ir tradicionālais Aļaskas iedzīvotāju gardums. Pēc galvu nociršanas, tās tiek ieraktas zemē uz vairākām nedēļām. Šajā laikā galvas sāk pūt, bet pirms sadalīšanās, tās tiek izraktas, samaisītas tādā kā pudiņa masā un tiek ēstas no kausiem.
Dažviet dēvēts arī par „tārpaino sieru”, Casu marzu ir Sardīniešu siers, kas pagatavots no kazas piena. Bet par briesmīgu šo ēdienu padara veids, kādā tas tiek gatavots. Rūgšanas procesa sākumstadijā mušas uz siera izdēj kūniņas. Vairāku nedēļu garumā kūniņas sāk baroties. Noārdoties siera taukiem, rodas īpatnēja garša, kuru daudzi atzīst par sevišķi garšīgu. Pasniegšanas laikā cilvēki, ja ir vēlēšanās, kūniņas var nolasīt, bet daži tās atstāj, jo uzskata, ka arī tās piedod ēdienam īpašu garšu.
1. „Balut”
Ja Jums tiktu pasniegts šis ēdiens, visdrīzāk, sākumā liktos, ka tā ir parasta vārīta ola. Pārsteigumi sāktos brīdī, kad sāktu lobīt čaulu, zem kuras atklātos pabriesmīgs skats ar pīlēna embriju. Daudzās Āzijas valstīs šo ēdienu uzskata par delikatesi un to gatavo, apaugļotu pīles olu novietojot siltā saules gaismā. Aptuveni pēc deviņām dienām ola jāpaceļ pret sauli un jāpaskatās, vai embrijs ir gatavs. Gatavās olas tiek pasniegtas ar sāli un citronu sulu.
Kasjauns.lv