Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Princis Filips tika aizvests uz slimnīcu ar automašīnu pēc Bekingemas pils dārza ballītes.

Lielbritānijas karalienes vīrs princis Filips nogādāts slimnīcā

Pasaulē
2013. gada 7. jūnijā 10:21 2013. gada 7. jūnijā 10:21
 
Lielbritānijas karalienes Elizabetes II dzīvesbiedrs princis Filips ceturtdien tika hospitalizēts kādā Londonas slimnīcā, kur viņam piektdien tiks veikta plānveida operācija, paziņoja Bekingemas pils administrācija.

Edinburgas hercogs Filips, kuram 10.jūnijā paliks 92 gadi, tika ievietots Londonas Klīnikā pēc vēdera izmeklēšanām. Operācija tiks veikta medicīniskai izpētei, un ir gaidāms, ka princis paliks slimnīcā apmēram divas nedēļas.

Bekingemas pils paziņoja, ka princim "ir ļoti laba veselība" un ka operācija tiks veikta ar vispārēju anestēziju.

Ārsti pēdējās nedēļās princi ir vairākkārt izmeklējuši un nolēmuši, ka viņam vajadzētu veikt laparotomiju, ziņoja britu prese. Šajā operācijā tiks izdarīts liels iegriezums vēdera dobumā, lai atrastu iespējamas anomālijas, piemēram, audzējus.

Princis Filips pēdējā gada laikā tika divreiz hospitalizēts urīnpūšļa infekcijas dēļ, kas neļāva viņam piedalīties karalienes valdīšanas 60 gadu jubilejas svinībās. 2011.gada decembrī Ziemassvētku laikā princis slimnīcā pavadīja četras dienas pēc operācija asinsvadu sašaurināšanās dēļ.

Prinča hospitalizācija uz apmēram divām nedēļām būs līdz šim ilgākā viņa uzturēšanās slimnīcā.

Princis tika aizvests uz slimnīcu ar automašīnu pēc Bekingemas pils dārza ballītes.

Grieķijas un Dānijas princis Filips ar savu nākamo sievu iepazinās, kad Elizabetei bija tikai 13 gadu. Filips Elizabeti Vindzoru apprecēja 1947.gadā un ir kļuvis par ilggadējāko un vecāko dzīvesbiedru britu karaļnama vēsturē. Agrāk viņš bija lidotājs, bet lielāko savas dzīves daļu ir pavadījis, palīdzot sievai pildīt karaliskos pienākumus.

Elizabete kļuva par monarhu 1952.gada 6.februārī 25 gadu vecumā pēc sava tēva karaļa Džordža VI nāves. Tas notika, kad viņa kopā ar savu vīru princi Filipu apmeklēja toreizējo britu koloniju Keniju.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Vaira Vīķe-Freiberga atklāj ļoti privātu ģimenes stāstu
"Kas tā par būtni?!" No akas izvilkts "monstrs" pārsteidz Kuldīgas iedzīvotāju 1
Medvedevs izsakās par eiropiešu "lepno vientulību ar izslēgtām plītīm, aukstiem radiatoriem un tualetes papīra mazgāšanu" 32
Pievienot komentāru