Pasaulē
2013. gada 24. oktobris, 11:24

BBC raidījumu vadītājs Stjuarts Hols apsūdzēts jaunos seksuālos noziegumos

Jauns.lv

Britu raidsabiedrības BBC ilggadējais raidījumu vadītājs Stjuarts Hols, kurš pašreiz izcieš 30 mēnešu cietumsodu par seksuāla rakstura noziegumiem, trešdien apsūdzēts vēl 15 izvarošanas gadījumos un seksuāla rakstura uzbrukumā divām meitenēm.

Hola upuri bijušas meitenes vecumā no 11 līdz 16 gadiem.

Noziegumi pastrādāti Mančestras apkaimē laikā no 1976.gada līdz 1981.gadam.

83 gadus vecajam Holam tiesas priekšā būs jāstājas 8.novembrī.

"Pēc rūpīgas pārbaudes mēs esam nolēmuši, ka ir pietiekami pierādījumi, lai izvirzītu apsūdzības Stjuartam Holam par 16 seksuāla rakstura uzbrukumiem divām meitenēm," paziņoja prokurors Nazirs Afzals.

Otrdien Holam tika atņemts Britu impērijas ordenis, kas viņam tika piešķirts pagājušajā gadā par darbu raidorganizācijā un labdarību.

Neatkarīgā apbalvojumu anulēšanas komiteja nolēma atņemt Holam ordeni, jo pastāv risks, ka visa sistēma var tikt iegrūsta negodā. Komitejas lēmumu parakstīja premjerministrs un karaliene.

Hols bijis pazīstama seja BBC ilgāk nekā pusgadsimtu. Viņš vadīja vienu no septiņdesmito gadu populārākajiem televīzijas šoviem "It's A Knockout" un vēlāk kļuva par labi pazīstamu futbola komentētāju.

Prokurors Afzals viņu raksturoja kā "oportūnisku plēsoņu".

Pavasarī Hols tiesā atzina savu vainu 14 apsūdzības punktos par uzmākšanos meitenēm, no kurām viena bijusi tikai deviņus gadus veca. Jūnijā viņš tika notiesāts un viņam tika piespriests 30 mēnešu cietumsods.

LETA