Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
1881. gada jūlijā neveiksmīgs un psihiski nenosvērts amerikāņu politiķis un advokāts, vārdā Šarls Gito, sašauj ASV divdesmito prezidentu Džeimsu Gārfīldu, kurš no ievainojumu izraisītās infekcijas nomirst trīs mēnešus vēlāk. (Foto: Shutterstock)

Zīmīgi notikumi, ko der atcerēties par jūniju un jūliju

Vīru pasaule
4. jūnijā 08:35 2023. gada 4. jūnijā 08:35
  9vīri
Žurnāls "9Vīri" katru numuru piedāvā iepazīties ar nozīmīgiem notikumiem, kas atgadījušies vēsturē vai notiks drīzumā. Jūnija un jūlija zīmīgākie brīži ietver dažādus vēsturiskus notikumus, tostarp sēras, revolūcijas un priekus.

Dzimis, lai kļūtu par karali

1986. gada 3. jūnijā Spānijas pilsētā Manakorā piedzimst Rafaels Nadals Parera, kurš vēlāk kļūs par vienu no visizcilākajiem tenisistiem vēsturē – Parīzē vien viņš izcīna 14 "Grand Slam" uzvaras un ne velti tiek dēvēts par Māla karali. (Foto: Shutterstock)

Atgūstam kontinentu

1944. gada 6. jūniju visā pasaulē atceras kā D dienu, proti, tieši tad Normandijā izceļas 160 000 vīru lielais sabiedroto spēku desants no 12 valstīm un tiek atklāta otrā fronte. (Foto: Shutterstock)

Un uzlēca saulīte

1654. gadā par Francijas un Navarras karali tiek kronēts Luijs XIV. Viņš valdīs līdz pat savai nāves stundai 77 gadu vecumā un kļūs pazīstams kā Saules karalis, franciski "Le Roi Soleil". (Foto: Shutterstock)

Nu var sākt spēlēties

1977. gada 10. jūnijā masveida pārdošanā nonāk "Apple II" datori. Lētākais no tiem, ar 4 kB atmiņu, maksāja 1300 dolāru, bet 12 reižu spriganākais – 2650 dolāru. (Foto: Shutterstock)

Melnā diena Baltijā

1941. gada 14. jūnijā PSRS okupanti uz savām austrumu teritorijām deportē vairākus simtus tūkstošu civiliedzīvotāju no trijām anektētajām Baltijas valstīm – Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. (Foto: Shutterstock)

Impērijas karaliene

1837. gadā par Lielbritānijas un Īrijas karalieni 18 gadu vecumā tiek kronēta Viktorija. Tieši viņas valdīšanas laikā Britu impērija iegūs varenību un tik lielas teritorijas, kurās saule patiesi nekad nenoriet. (Foto: Shutterstock)

Iemigt, viņā klausoties

1917. gada 21. jūnijā Rīgā piedzimst Harijs Misiņš – latviešu aktieris un režisors, pazīstams kā bērnu radiopārraižu vadītājs un pirmsmiega pasaku teicējs. (Foto: Latvijas Nacionālais vēstures muzejs)

Karš pēc kara

1950. gada 25. jūnijā sākas lielākais bruņotais konflikts pēc Otrā pasaules kara – tas sākas, Ziemeļkorejai šķērsojot 38. paralēli un uzbrūkot saviem dienvidu kaimiņiem. (Foto: Shutterstock)

Atentāts pret prezidentu

1881. gada jūlijā neveiksmīgs un psihiski nenosvērts amerikāņu politiķis un advokāts, vārdā Šarls Gito, sašauj ASV divdesmito prezidentu Džeimsu Gārfīldu, kurš no ievainojumu izraisītās infekcijas nomirst trīs mēnešus vēlāk. (Foto: Shutterstock)

Tas būs vērtīgs pat Āfrikā

1785. gada 6. jūlijā ASV Konfederāciju kongress paziņo par jaunas naudas vienības – dolāra – ieviešanu. Sākumā tas tiek pielīdzināts astoņu reālu jeb spāņu dolāra vērtībai, un pati sudraba monēta sver 28,3 gramus. (Foto: Shutterstock)

Dzied visa pasaule

1985. gada 13. jūlijā Londonā un Filadelfijā notiek viens no visu laiku lielākajiem labdarības koncertiem "Live Aid", kurā savāktie līdzekļi tiek ziedoti cīņai pret badu Etiopijā. (Foto: NorthJersey.com-USA TODAY NETWOR/ Vida Press)

Pazeme, kura savieno

1965. gada 16. jūlijā tiek atklāts 11 kilometru garais Monblāna autotunelis, kurš zem šī kalnu masīva savieno Franciju un Itāliju. (Foto: Shutterstock)

Grēku plūdi

1985. gada 19. jūlijā Itālijā sabrūk "Val di Stava Dam" dambis; aizsprosta pārrāvumā iet bojā gandrīz 300 cilvēku, tiek nopostītas desmitiem ēku un sagrauti astoņi tilti. (Foto: Shutterstock)

Mēs neatzīstam

1940. gada 23. jūlijā ASV valsts sekretāra vietnieks Samners Velss paraksta deklarāciju, kurā ASV nosoda un neatzīst PSRS īstenoto Baltijas valstu okupāciju. (Foto: Courtesy Everett Collection/ Vida Press)

Ķilda par loģistiku

1956. gada 26. jūlijā Ēģiptes prezidents Ābdels Nāsers paziņo par Suecas kanāla nacionalizāciju – sākas tā saucamā Suecas krīze. (Foto: Shutterstock)

Šis raksts un daudz kas cits interesants lasāms žurnāla "Deviņvīri" jaunākajā numurā, kas nopērkams preses tirdzniecības vietās visā Latvijā.

Foto: Mārtiņš Ziders/ izdevniecība "Rīgas Viļņi"

Citi šobrīd lasa

Vai elektroauto tiešām ir tik videi draudzīgi, kā tos slavē? 14
Par medaļām, zilumiem un olimpiskajām spēlēm. Tekvondo māsas Tarvidas fotosesijā izrāda savu daiļo sievišķību
FOTO: dusmu izgāšana, “joks” vai apzināta kaitniecība? Mārupē grāvī samet desmitiem “Bolt” skrejriteņu 7
Pievienot komentāru