Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
24. februārī Latvijas karogs obligāti nav jāizkar

24. februārī Latvijas karogs obligāti nav jāizkar

Sabiedrība
2010. gada 23. februārī 20:30 2010. gada 23. februārī 20:30
 
Ne Lietuvas, ne Igaunijas Neatkarības dienās – 16. un 24. februārī Latvijas karogs nav jāizkar, kā tas bija iepriekšējos gados. Iemesls – pērnruden ir mainīts likums par karogu.

Starptautiskajā praksē ir pieņemts, ka kaimiņavalstu Neatkarības dienās valstis obligātā kārtā nav jāizrotā ar valsts karogiem. Tagad šī norma spēkā stājusies arī Latvijā.

Pagājušā gada nogalē spēkā stājās izmaiņas likumā „Par Latvijas valsts karogu”, kas vairs nepieprasa 16. un 24. februārī pie namiem obligāti izkārt valsts karogu.

Tā kā  izmaiņas likumā ir stājušās spēkā tik tikko, tad lielākoties cilvēki vēl to nav apguvuši. 16. februārī kāds kasjauns.lv lasītājs portālam teica: „Dzīvoju Liepāja, un redzu, ka šodien pie visām ēkām pilsētas centrā ir izkārti valsts karogi. Parasti pirms tam, kad jāizkar karogi pie ēkām, to atgādina gan pašvaldība, gan masu saziņas līdzekļi. Šoreiz tā nebija! Kas man tagad jādara, lai pie manis neatbrauc pašvaldības policists un neuzliek sodu par karoga neizvietošanu?”

Arī Rīgā pagājušajā nedēļa – Lietuvas neatkarības dienā praktiski visā pilsētā bija izkārti valsts karogi, novēroja kasjauns.lv.

Sētnieki un namīpašnieki 16. februārī vienkārši rīkojās pēc inerces, jo gadu gadiem jau bija pieņemts, ka kaimiņvalstu Neatkarības dienās pie mājām ir jāizkar sarkanbaltsarkanie karogi. Tagad gan vairs tā nav.

Kasjauns.lv atgādina, ka arī 24. februārī – Igaunijas Neatkarības dienā obligāti vairs nav jāizkar valsts karogs un pašvaldības policijai vairs nav tiesību sodīt par tā neizkāršanu.

Protams, Lietuvas un Igaunijas Neatkarības dienās nevienam nav liegts izkārt Latvijas karogu, bet tas vairs nav obligāti.

Elmārs Barkāns/Foto: LETA


Citi šobrīd lasa

"Tā ir zīme!" Putina ziemas pelde zilās apakšbiksēs "uzspridzina" tviteri 4
Kriminālprocesā par iespējamu krāpšanu tiesu izpildītājam Veinbergam piemērots aizdomās turētā statuss
14 gadus vecs pusaudzis, kuru tur aizdomās liepājnieka Roberta Bunča noslepkavošanā, stājies tiesas priekšā
Tēmas: Liepāja
Pievienot komentāru

Дочь Трампа объявила о помолвке с нигерийским миллионером

"Лиза на колядках": Максим Галкин показал, как его дочь нарядилась коровой